"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a veľmi láskavý."

Liturgický prehľad 19. týždeň v Období „cez rok“ 2018

19. týždeň v Období „cez rok“ 2018

13. VIII.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša BP Ľuboša Mesaroša – 16.r.

14. VIII.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + rod. Burdovej, č.d. 491
Sv. Anna 19.00 hod Sv. ruženec

19. VIII.

DVADSIATA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP rod. Burdovej, č.d. 491
Sv. Anna 15.00 hod Hodina Milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15, po nej Hodina Milosrdenstva s Eucharistickým požehnaním.
  2. Eucharistická adorácia – farský kostol Ut, Str; Sv. Anny Štv, Pia. Ostatné dni súkromne. Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Slávnosť Nanebovzatia bl. Panny Márie – Na tento veľký sviatok sa pripravujeme vigíliou a celonočnou adoráciou. Deň slávnosti je prikázaným sviatkom. Zaväzuje nás účasťou na sv. omši, zdržiavaním sa telesných prác a nákupov. V tento nádherný mariánsky sviatok sa venujme horlivejšej modlitbe a rozjímaniu pred Eucharistiou nad tým veľkým vyznačením Matky Božej, že za svoj svätý život bola odmenená nanebovzatím a čo čaká aj nás, ak ju budeme nasledovať a utiekať sa k nej o pomoc. Túto udalosť si pripomenieme aj posvätením bylín a kvetov, ktoré si v stredu prineste na sv. omšu. Nech ich vôňa a krása nás povzbudzujú k myšlienke, ako máme žiť, aby aj po nás zostalo na zemi iba to pekné. Staré byliny a kvety môžete spáliť alebo zakopať v záhrade.
  5. Ofera – O týždeň v nedeľu je augustová ofera na kostolné potreby. Pán Boh zaplať.
  6. Odpust – Na budúcu nedeľu je odpustová slávnosť Nanebovzatia bl. Panny Márie v Modrej n/Cir. V súdržnosti s tradíciou, že je to naša bývalá filiálna obec, prijmime pozvanie na odpust, najmä preto, aby sme získali odpustky. Pohodlnejšie je ostať doma alebo ísť autom. No komu to zdravotný stav dovoľuje, nech ide v procesii, lebo je to väčšia obeta a tým aj väčšie milosti. Spoločná procesia začne v Kostole sv. Anny o 8 50 požehnaním na cestu. Po ceste sa pridajte k pútnikom a k ich spoločným modlitbám a spevom.
  7. Spomienkové predmety – Z príležitosti 25-teho výročia konsekrácie nášho farského kostola sme vám pripravili spomienkové predmety s erbom našej farnosti, ktorý bol požehnaný o. kardinálom. Kľúčenky, perá, hrnčeky a magnetky vezmite domov a ponúknite aj svojim známym. Ich zakúpením podporíte potreby kostola. Zvlášť dávame do pozornosti knihu o o. kardinálovi, jeho životnom diele a dôležitých medzníkoch jeho života. Mala by byť v každej rodine. Ktorej farnosti preukázal toľko pozornosti, ako našej a tak často ju navštevoval? Nech je spomienkou aj pre budúce generácie o veľkom človeku, ktorý tak cez svojho strýka ako aj osobne bol úzko spojený s našou farnosťou. Všetky predmety nájdete na stolíkoch pri vchode do kostola. Za váš záujem Pán Boh zaplať.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 1: horliteľka p. Bernardína Piškaninová.

Sobota, 19 00 hod.: Rafael Piškanin, Timotej Gič, Kristína Piškaninová, Michal Kohut, Karolína Tkáčová.

Zuzana Hrehová

Valéria Stašková, č.d. 297; Silvia Stašková, č.d. 321; Jana Stašková, č.d. 138; Aurélia Stašková, č.d. 297; Daniela Šajnovská, č.d. 164.

Jana Šepeľová, č.d. 228; Daniela Šimonová, č.d. 521; Renáta Šimonová, č.d. 3; Klaudia Šimonová, č.d. 3; Lýdia Škutková, č.d. 497.