"Nech je velebené meno Pánovo, odteraz až naveky."

Liturgický prehľad 18. týždeň v Období „cez rok“ 2018

18. týždeň v Období „cez rok“ 2018

6. VIII.

Sviatok  PREMENENIA  PÁNA
  6.00 hod Sv. omša + Paulína Telváková
  18.00 hod Sv. omša + Jozefína Burdová

7. VIII.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + František Burda – 30.deň pohrebu

8. VIII.

Sv. Dominika, kňaza; spomienka
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP manž. Piškaninových – 20.r. sob.

9. VIII.

Sv. Terézie Benedikty od Kríža, panny a mučenice, patrónky Európy; sviatok
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Vladimír, Mária Zollerovi

10. VIII.

Sv. Vavrinca, diakona a mučeníka; sviatok
Farský kostol 19.00 hod Sv. omša + kňaz Ján Piškanin – 19.výr.

11. VIII.

Sv. Kláry, panny; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Michal Leňka
Sv. Anna 19.00 hod Sv. ruženec

12. VIII.

DEVÄTNÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP Šimona Dzurka – 19.r.

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes je Prvá nedeľa mesiaca. Po farskej sv. omši je eucharistická poklona. Spoločná modlitba členov Bratstva sv. ruženca začne o 14 15, po nej Hodina Milosrdenstva s Eucharistickým požehnaním. V závere výmena ružencových tajomstiev.
  2. Eucharistická adorácia vo farskom kostole – pondelok. Ostatné dni súkromne. Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Poďakovanie – Všetkým, ktorí ste sa pričinili o dôstojný priebeh odpustovej slávnosti srdečné Pán Boh zaplať: za ochotu zapojiť sa do adoračnej stráže pri Oltárnej Sviatosti, za účasť na duchovnom programe, výzdobu v kostole i pred kostolmi, spev, asistencia pri oltári, upratovanie a všetko, čo podporilo dôstojný priebeh nielen slávnosti, ale celej prípravnej novény. Otec kardinál si zaspomínal a poprechádzal sa na miestach, ktoré navštívil ešte v mladosti a potom už ako biskup, či kardinál v prítomnosti neb. p. dekana. Všetkým ďakuje za vrelé prijatie a povzbudený nielen spomienkami, ale aj prítomnosťou na odpustovej sv. omši prosí o modlitby a vytrvalosť vo viere predkov, ktorá tak pre nich, ako aj pre nás je záchranou pre časnosť i večnosť.
  5. Spomienkové predmety – Z príležitosti 25-teho výročia konsekrácie nášho farského kostola sme vám pripravili spomienkové predmety s erbom našej farnosti, ktorý bol požehnaný o. kardinálom. Kľúčenky, perá, hrnčeky a magnetky vezmite domov a ponúknite aj svojim známym. Ich zakúpením podporíte potreby kostola. Zvlášť dávame do pozornosti knihu o o. kardinálovi, jeho životnom diele a dôležitých medzníkoch jeho života. Mala by byť v každej rodine. Ktorej farnosti preukázal toľko pozornosti, ako našej a tak často ju navštevoval? Nech je spomienkou aj pre budúce generácie o veľkom človeku, ktorý tak cez svojho strýka ako aj osobne bol úzko spojený s našou farnosťou. Všetky predmety nájdete na stolíkoch pri vchode do kostola. Za váš záujem Pán Boh zaplať.
  6. Sviatok Premenenia Pána – slávime v pondelok. Prežime ho pred naším Pánom v eucharistickej adorácii a účasťou na sv. omši.
  7. Púť – Odchod pútnikov do Licheńa je v pondelok o 20 30 od farského kostola.
  8. Predmanželské náuky – Arcidiecézne centrum pre rodinu v Košiciach v jeseni ponúka pre snúbencov možnosť absolvovať víkendové kurzy prípravy na manželstvo, ktoré sa v mesiaci september budú realizovať: v Brehove v termíne – 16.IX.2018 a v Bardejovských kúpeľoch v dňoch 21. – 23.IX.2018. Bližšie informácie sú uvedené na stránke rodina.rimkat.sk. V prípade záujmu sa snúbenci môžu prihlásiť na kurz vyplnením formulára, dostupného na uvedenej stránke.
  9. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať:
    Ondrej Brutenič, rím. kat., syn rodičov, Ondreja a Beáty rod. Žinčákovej, nar. v Humennom a býv. v HE – Sídl. Pod Sokolejom a Františka Kováčová, rím. kat, dcéra rodičov, Jaroslava a Gabriely rod. Kuchárovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: Dlhé nad Cirochou, 18.VIII.2018 o 14 00
    Ohlasujú sa po II. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.
  10. Matrika našej farnosti – máj – júl 2018:

Do sv. Cirkvi sme krstom prijali: Richard Kolář, *1.II.2018, krst 6.V.2018; Tobias Jancusko, *27.IV.2018, krst 3.VI.2018; Tamara Bialá, *1.VI.2018, krst 23.VI.2018.

Nech je ich život Pánu Bohu na slávu a im na spásu.

Do večnosti sme vyprevadili: Mária Lelková, *23.IX.1942, +6.V.2018; Mária Cibuľová, *18.II.1961, +21.V.2018; František Šoltes, *22.XI.1959, +16.VI.2018; Mikuláš Hajdu, *14.I.1975, +17.VI.2018; Helena Pavlovčinová, *22.V.1927, +14.VII.2018, František Burda, *30.IV.1940, +6.VII.2018; Paulína Telváková, *20.VIII.1933, +27.VII.2018.

Odpočinutie večné daj im, ó, Pane …

11. Milodary na kostol – z krstu Tamary Bialej 100,- €; z pohrebu Jozefíny Burdovej 50,-€; Ing. Mária Janušová obetovala nový omšový kalich a cibórium.

Nech Pán odmení vašu štedrosť a požehná vaše námahy.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 9: horliteľka p. Jana Piškaninová.

Sobota, 19 00 hod.: Eliška Tulenková, Miriam Kohutová, Jana Tomášová, Šimon Tkáč, Júlia Krivjanská.

Nedeľa, 14 15 hod.: Tomáš Tkáč, Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin.

Zuzana Hrehová

Marek Makar

Upratovanie kostolov: utorok, 18 30 hod.:

Eva Skarbová, č.d. 3; Valéria Sklenárová, č.d. 537; Mária Sklenčárová, č.d. 308; Marta Skvašiková, č.d. 552; Jana Skvašiková, č.d. 198.

Frederika Skvašiková, č.d. 215; Jozefína Skvašiková, č.d. 476; Lenka Skvašiková, č.d. 476; Magdaléna Sninčáková, č.d. 235; Eva Sokyrová, č.d. 52.