"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a veľmi láskavý."

Liturgický prehľad 16. týždeň v Období „cez rok“ 2018

16. týždeň v Období „cez rok“ 2018

23. VII.

8.00 hod Sv. spoveď chorých
  17.15 hod Sv. ruženec – Bratstvo sv. ruženca
  18.00 hod Sv. omša + Novéna BP Ivany, č.d. 488

24. VII.

Vigília  VÝROČIA  KONSEKRÁCIE  FARSKÉHO  KOSTOLA
  17.15 hod Sv. ruženec – Modlitby matiek
  18.00 hod Vigília – Sv. omša s vešperami BP Tomáša Vozára – 30.r.

25. VII.

VÝROČNÝ  DEŇ  KONSEKRÁCIE  FARSKÉHO  KOSTOLA – Strieborné jubileum (25. výr.); farský sviatok
  17.15 hod Sv. ruženec – Modlitby otcov
  18.00 hod Slávnostná sv. omša za živých a zomrelých dobrodincov kostola

26. VII.

SLÁVNOSŤ  SV.  JOACHIMA  A  ANNY,  RODIČOV  Bl.  PANNY  MÁRIE – slávnosť titulu kostola a patrónov farnosti; farský sviatok
Sv. Anna 10.00 hod Sv. omša BP Dávida Milčíka – 20.r.
  18.00 hod Slávnostná sv. omša za farnosť

27. VII.

Deň modlitieb za zosnulých farníkov
  17.15 hod Krížová cesta – Miništranti
  18.00 hod Sv. omša  + Ľubomír Ivan
    Procesia na cintorín
    Novéna (po návrate)

28. VII.

19.00 hod Sv. spoveď
  19.15 hod Sv. ruženec – Deti, mládež
  20.00 hod Sv. omša + Jozef, Helena Jozef, č.d. 98
    Eucharistická procesia so sviecami
    Novéna (po návrate)

29. VII.

JUBILEJNÁ  ODPUSTOVÁ  SLÁVNOSŤ  SV.  JOACHIMA  A  ANNY, – slávnosť patrónov farnosti
  9.30 hod Sv. ruženec
  10.30 hod Odpustová sv. omša za farnosť
Sv. Anna 15.00 hod Hodina Milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť – Korunka B. Milosrdenstva bude dnes v Kostole sv. Anny.
  2. Duchovná obnova pred odpustom: V piatok sme začali našu duchovnú prípravu pred oslavou našich farských patrónov. V tomto týždni pokračujeme až do nedele:

Liturgia hodín: Rannými chválami vždy začíname nový deň a už na jeho začiatku sa schádzame na spoločnú modlitbu pred Božiu tvár, prosiac o požehnanie. Vešperami (1 hod. pred sv. omšou) zhŕňame celodenné modlitby do večerných prosieb.

Modlitba sv. ruženca: V prítomnosti Božej Matky prednášame všetky potreby našej farnosti do troch častí sv. ruženca – hneď po Ranných chválach, 14 40 hod. pred Korunkou BM a pred sv. omšou. Pridajme sa v ktorúkoľvek hodinu dňa.

– Ustavičná eucharistická adorácia: Naša modlitba za farnosť sa prehlbuje neprestajnou poklonou Oltárnej Sviatosti deň – noc. Záujemci o adoračnú hodinu sa môžu zapísať (za lavicami) do zoznamu. Tých, čo bývajú bližšie pri kostole prosíme, aby si vybrali nočné hodiny. Povzbudzujme všetkých členov rodiny, aby si našli čas pre Pána Ježiša v Eucharistii, ktorý ich tam čaká. V pondelok a v utorok denná adorácia nie je, iba nočná (končí po Ranných chválach), kvôli upratovaniu.

– Sv. omša z tematickým zamyslením: Podľa možnosti nevynechajme každodenné sv. prijímanie. Je to naša najlepšia príprava k odpustovej slávnosti.

– Sv. spoveď: Správne chápať odpust znamená získať odpustky. Pozrite si jednotlivé časy, kedy je možnosť prijať sviatosť pokánia. Dobre si pospytujme svedomie a pripravme sa k sv. spovedi. Duchovné ovocie týchto slávností závisí od pripravenosti našej duše. K sv. spovedi pozývame všetky rodiny a hostí, ktorí prídu do našej farnosti. Prosíme vás, aby ste si nenechávali sv. spoveď na posledné dni. V tomto týždni je sv. spoveď už aj pred I. piatkom.

– Pobožnosti: Počas našej prípravy na farskú odpustovú slávnosť sa celý týždeň modlime za jednotlivé bratstvá a modlitebné skupiny vo farnosti, s ktorými sa budeme spoločne modliť. Pamätáme aj na našich zosnulých farníkov (i za nich možno obetovať odpustky). V piatok po sv. omši bude požehnanie sviec na hroby našich príbuzných, ktoré tam zapálime a procesia na cintorín s pobožnosťou za zosnulých farníkov. V sobotu večer po sv. omši slávnostná Eucharistická procesia po farnosti a po nej pokračuje nočná poklona.

– Farské slávnosti: V utorok začíname vigíliou sláviť Výročný deň konsekrácie farského kostola (25.výr.) a v stredu je deň tejto slávnosti. Na štvrtok pripadá slávnosť sv. Joachima a Anny, rodičov bl. Panny Márie – slávnosť titulu kostola a patrónov farnosti. Sú to naše farské sviatky. V tieto dni možno získať úplné odpustky. Vyvrcholenie bude v nedeľu pri slávnostnej sv. omši, na ktorú pozývame všetkých našich farníkov, ich príbuzných a hostí.

3. Upratovanie: V pondelok o 9 00 prosíme o pomoc pri upratovaní Kostola sv. Anny a v utorok farského kostola pred odpustom. Na upratovanie prosíme mužov, ženy aj mládež a za vašu ochotu a snahu Pán Boh zaplať.
  4. Beatifikácia – Záujemci o slávnosť blahorečenia Božej služobnice Anny Kolesárovej, ktorá sa uskutoční 1. IX. 2018 v Košiciach, nech sa prihlásia do konca júla v sakristii kvôli miestenkám na sedenie.
  5. Letný tábor – Chceli by sme sa poďakovať všetkým sponzorom a dobrodincom, ktorí pomohli pri realizácii letného tábora. Ďakujeme.

Predmodlievanie sv. ruženca: podľa programu zodpovední za bratstvo – spoločenstvo, ostatné dni ruža č. 7: horliteľka p. Veronika Krivjanská.

Sobota, 17 15 hod.: Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák, Filip Kohút, Peter Kohút.

Jaroslav Petro

Beáta  Kohutová

Zuzana Hrehová

Marek Makar

zbor

Upratovanie kostolov: pondelok – utorok, 9 00 hod.: Prosíme dobrovoľníkov –  muži, ženy, mladých.

Jana Poľačková, č.d. 312; Mária Psárová, č.d. 375; Simona Psárová, č.d. 375; Slavomíra Radová, č.d. 155; Kamila Rajňaková, č.d. 355.