"Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou."

Jn 10, 27

Liturgický prehľad 15. týždeň v Období „cez rok“ 2018

15. týždeň v Období „cez rok“ 2018

16. VII.

Prebl. Panny Márie Karmelskej – Sviatok Bratstiev Karmelského škapuliara
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + František Burda pohrebná
  18.00 hod Sv. omša s vešperami + Mária Butalová – 1.výr.

17. VII.

Sv. Andreja Svorada a Benedikta, pustovníkov; spomienka
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + František Šoltés – 30. deň pohrebu
  18.00 hod Sv. omša + Mikuláš Hajdu – 30. deň pohrebu

18. VII.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša BP Františka Kocika – 30.r.

19. VII.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Andrej Burda – 4.výr.
  18.00 hod Sv. omša zdr. Anny Gajdošovej – 40.r.

20. VII.

Začiatok Novény k patrónom farnosti
  18.00 hod Sv. omša + Novéna BP manž. Kohútových – 50.r. sob.

21. VII.

17.00 hod Sv. omša + Novéna + Miroslav Petrík

22. VII.

PÄTNÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ ROK“
Farský kostol 10.30 hod Sv. omša + Ján Polačko
  18.00 hod Novéna

1. Popoludňajšia pobožnosť – Modlitba sv. ruženca začne dnes o 14 15 a po nej Hodina Milosrdenstva s Euch. požehnaním.
  2. Eucharistická adorácia vo farskom kostole – Po, Ut, Štv. Záver hodinu pred sv. omšou (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň. Od piatku nepretržitá poklona Oltárnej Sviatosti až do odpustovej slávnosti.
  3. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farský zbor – skúška pred odpustom bude v pondelok po večernej sv. omši.
  5. Sviatok Bl. Panny Márie Karmelskej – je sviatkom členov Bratstva Karmelského škapuliara. Zúčastníme sa na sv. omši a obnovme tak svoje zasvätenie v Bratstve. Obnova bude pri večernej sv. omši.
  6. Arcidiecézna púť: Nastávajúcu nedeľu nás o. arcibiskup pozýva na hlavnú arcidiecéznu púť ku cti bl. Panny Márie Karmelskej do Gaboltova. Členovia Bratstva karmelského škapuliara v rámci svojho členstva nech ju podľa možnosti nevynechajú. Záujemci sa môžu prihlásiť v sakristii u p. kostolníka. Cestovné 8,- € treba vyplatiť pri zápise. Nastupovať môžete na všetkých zastávkach v obci. Odchod je v nedeľu o 5 00 Nezabudnime na pútnické stoličky. Liturgický program je na farskej nástenke.
  7. Duchovná príprava pred odpustom: Od piatku začneme duchovnú prípravu pred odpustovou slávnosťou našich patrónov sv. Joachima a Anny. Ustavičnou adoráciou 9 dní predkladajme Pánu Bohu a našim nebeským ochrancom potreby našej farnosti, rodín i jednotlivcov. Adorácia začne v piatok o 7 00 V tomto roku bude prebiehať v našom farskom kostole, ktorý slávi svoje jubileum. Pri vstupe do kostola (za lavicami) bude zoznam adoračných hodín, aby sa mohli zapísať tí, čo majú záujem o adoračnú hodinu pri Eucharistii. Môžete si vybrať aj ako jednotlivci, aj ako rodiny. Tých, čo bývajú bližšie pri kostole prosíme, aby si vybrali nočné hodiny. Ostatných pozývame v inom čase adorácie. Nech je toto modlitbové bdenie časom nášho obrátenia a posvätenia. Veď z každej rodiny potrebujeme Pánu Bohu predkladať svoje úmysly.

Program duchovnej prípravy od piatku: Ranné chvály, Pobožnosť sv. ruženca (po Ranných chválach, pred Korunkou a pred sv. omšou), Sv. omša z tematickým zamyslením, sv. spoveď, ustavičná poklona Eucharistii. Nedeľa – Kvôli púti do Gaboltova sa adorácia preruší o 5 00 hod. a pokračujeme Novénou o 18 00 hod.

Pozývame všetkých, ktorí sa počas týchto dní chcú viac priblížiť k Pánu Bohu a posvätiť sa.

1. Ofera – na budúcu nedeľu zbierame na kostolné potreby. Pán Boh zaplať.
  2. Beatifikácia – Záujemci o slávnosť blahorečenia Božej služobnice Anny Kolesárovej, ktorá sa uskutoční 1. IX. 2018 v Košiciach, nech sa prihlásia do konca júla v sakristii kvôli miestenkám na sedenie.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 6: horliteľka p. Mária Burdová.

Sobota, 16 15 hod.: Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin, Timotej Gič, Kristína Piškaninová.

Nedeľa, 17 15 hod.: Michal Kohut, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik.

Ľuboš Mesaroš

Marek Makar

Patrícia Piškaninová, č.d. 254; Jana Piškaninová, č.d. 206; Petra Piteľová, č.d. 4; Monika Polačková, č.d. 245; Helena Polačková, č.d. 434.

Anna Polačková, č.d. 533; Monika Polačková, č.d. 404; Jarmila Polačková, č.d. 403; Zuzana Polačková, č.d. 245; Anna Poľačková, č.d. 417.