"Nech je velebené meno Pánovo, odteraz až naveky."

Liturgický prehľad 13. týždeň v Období „cez rok“ 2018

13. týždeň v Období „cez rok“ 2018

2. VII.

Sviatok  NAVŠTÍVENIA  Bl.  PANNY  MÁRIE
    Sv. spoveď
  8.00 hod Sv. omša + Andrej Hoľko

3. VII.

Sv. Tomáša, apoštola; sviatok
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + rodičia Polačkovi a Skvašíkovi
  8.00-9.00 Sv. spoveď
  15.00 hod Sv. spoveď
  17.00 hod Sv. omša + Michal, Anna Jolana Repkovi

4. VII.

Vigília slávnosti sv. Cyrila a Metoda
Farský kostol 17.00 hod Sv. spoveď
  18.00 hod Vigília – Sv. omša s vešperami + rod. Kohútovej a Petríkovej, č.d. 118

5. VII.

Slávnosť  SV.  CYRILA  A  METODA, slovanských vierozvestcov  /  prvý štvrtok mesiaca
  7.00 hod Sv. omša + Ján, Jaroslav, Ján Rajňákovi
  9.00 hod Sv. omša + Jolana Koribaničová
  23.00 hod Hodina Getsemani

6. VII.

Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Alojz, Alžbeta Božidarovi
  17.00 hod Sv. omša + čl. Bratstva B. Srdca
    Pob. na I. piatok

7. VII.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Fatimská pob. + čl. Ružencového bratstva
Sv. Anna 19.00 hod Sv. ruženec

8. VII.

ŠTRNÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ ROK“
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša zdr.Olivera a Petra Hašuľových
  9.00 hod Sv. omša BP Júlie Krivjanskej – 18.r.

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes je Prvá nedeľa mesiaca. Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Euch. pobožnosť v Hodine Milosrdenstva. V závere výmena ružencových tajomstiev.
  2. Eucharistická adorácia vo farskom kostole – Ut, Štv, Pia. Záver hodinu pred sv. omšou (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – vstupujeme do nového mesiaca, začínajú prázdniny. Očistení od hriechov vo sviatosti pokánia prežime v pokoji tento letný čas.
  4. Sviatok Navštívenia bl. Panny Márie – Dopoludnia bude sv. omša pre tých, čo ostávajú doma. Odchod pútnikov na Mariánsku horu do Levoče je o 13 00 zo všetkých zastávok. V tento deň začína odpustová slávnosť, ktorá má celotýždňový priebeh. Pre tých, ktorí by mohli v iný deň putovať do Levoče, je vyvesený program na farskej nástenke. Slávnostná odpustová sv. omša bude v nedeľu 8.VII.2018. Môžete ju sledovať aj v priamom prenose v televízii.
  5. Slávnosť sv. Cyrila a Metoda – Vo vďačnosti voči Pánu Bohu za dar pravej viery, ktorú nám priniesli naši slovanskí apoštoli, zasväťme tento sviatok. V programe Tv Lux je aj priamy prenos národnej púte v Nitre.
  6. V tomto týždni – vo štvrtok myslime vo svojich modlitbách a obetách na kňazov a nové kňazské a rehoľné povolania, prvý piatok venujme odproseniu Božského Srdca Ježišovho (po večernej sv. omši je ofera členov Bratstva B. Srdca) a Fatimskú sobotu v zasvätení Máriinmu Nepoškvrnenému Srdcu.
  7. Škapuliarska novéna: Od 7. VII. sa modlíme Novénu k bl. P. Márii Škapuliarskej. Členovia Bratstva karmelského škapuliara nájdu texty v modlitebnej knihe, ktorú dostali pri vstupe do škapuliara. Spoločne sa ju budeme modliť v rámci sv. ruženca pred sv. omšou.
  8. Prázdniny – Pred nami je čas oddychu od školských a pracovných povinností. Prežime ho v zodpovednosti za oddych tela, ale aj duše. Venujme svoj voľný čas aj posilneniu svojej viery. Rodičia, povzbudzujte svojej deti k pravidelnej modlitbe, k častému sv. prijímaniu, náboženskému čítaniu a adorácii Oltárnej Sviatosti. Prázdniny ukážu, čo sme sa cez šk. rok naučili a ako vieme nakladať s voľným časom. Zamerajme sa na jeho využitie v prospech duchovného života. Nech je tam miesto aj pre Pána Boha.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 4: horliteľka p. Jozefína Burdová.

Sobota, 19 00 hod.: Šimon Mažerik, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák, Filip Kohút.

Nedeľa, 14 15 hod.: Peter Kohút, Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová, Natália Piškaninová, Viktória Harakaľová.

Jaroslav Petro

Dominika Fencáková

Mária Burdová

Marek Makar

Upratovanie kostola: utorok, 17 30 hod.:

Lucia Petríková, č.d. 621; Denisa Petríková, č.d. 578; Mária Petrová, č.d. 505; Lýdia Petrová, č.d. 165; Anna Petrová, č.d. 277.

Erika Petrová, č.d. 604; Andrea Petrová, č.d. 616; Eva Petrová, č.d. 420; Juliána Petrová, č.d. 604; Mária Piškaninová, č.d. 488.