"Chváľte, služobníci Pánovi, chváľte meno Pánovo."

Liturgický prehľad 12. týždeň v Období „cez rok“ 2018

12. týždeň v Období „cez rok“ 2018

25. VI.

Farský kostol 8.00 hod Sv. omša + Alžbeta Božidarová, č.d. 155

26. VI.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Michal Harakaľ

27. VI.

Farský kostol 8.00 hod Sv. omša + Štefan, Anna Kováčovi, č.d. 504

28. VI.

Vigília slávnosti sv. apoštolov Petra a Pavla
Farský kostol 15.00 hod Sv. spoveď žiakov
  17.00 hod Vigília – Sv. omša s vešperami BP manž. Fencákových – 25.r. sob.

29. VI.

Slávnosť  SV.  PETRA  A  PAVLA,  APOŠTOLOV  –  prikázaný sviatok

Záver šk. roka – Te Deum

6.00 hod Sv. omša BP rod. Burdovej, č.d. 242
  18.00 hod Farská sv. omša – Te Deum za farnosť

30. VI.

Prvých sv. mučeníkov Cirkvi v Ríme; spomienka / Záver Júnových pobožností
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + František, Michal, Anna, č.d. 242
Sv. Anna 19.00 hod Záver Júnových pob.

1. VII.

TRINÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ ROK“  /  prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP rod. Zuščákovej
  15.00 hod Pob. na I. nedeľu

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Júnová pobožnosť v Hodine Milosrdenstva.
  2. Eucharistická adorácia v tomto týždni vo farskom kostole – Štv, Pia. Záver hodinu pred sv. omšou (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza – Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 1. – 4.roč. ZŠ

Katechet. miestnosť

Katechéza – 5. – 7.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechéza – 1,2.roč SŠ

Katechet. miestnosť

1. Slávnosť sv. apoštolov Petra a Pavla – Počas nej si uvedomujeme, ďakujeme a prejavujeme našu príslušnosť k Rímskej Cirkvi, postavenej na svedectve sv. apoštolov. Vyvesené pápežské zástavy, slávenie sviatku a naše vedomé prejavy katolíckej viery (katolícky pozdrav, účasť na bohoslužbách záujem o život sv. Cirkvi) nech v nás posilňujú toto povedome. Je to prikázaný sviatok. Prežívame ho účasťou na sv. omši, zdržiavaním sa telesných prác a nákupov a venujeme čas posilňovaniu svojej viery – modlitba, adorácia, Sv. Písmo. Kto má nejaký náboženský predmet posvätený od Sv. otca alebo biskupa, môže v tento deň získať úplné odpustky, ak splní všetky podmienky k ich získaniu a daný predmet si uctí (napr. pobozkaním).
    Tento piatok nás neviaže povinnosť vykonať kajúci skutok, lebo naň pripadá slávnosť.
  1. Te Deum – V piatok je záver šk. roka. Pánu Bohu chceme poďakovať za pomoc pri štúdiu v končiacom sa šk. roku. Niektorí sa lúčia so svojimi školami, učiteľmi a spolužiakmi. V tento deň preto treba Bohu vzdávať vďaky za tento úsek života. Aby naše poďakovanie bolo čo najdôstojnejšie, sv. spoveď pre žiakov a študentov bude vo štvrtok od 15 00
  2. Duchovná obnova – pre birmovancov (stredoškolákov) bude v piatok večer a v sobotu. Prosíme o modlitby za nich.
  3. Letný čas sv. omší – Od budúcej nedele počas letných mesiacov budeme mať „letný režim“ nedeľných sv. omší, t.z. o 1 hod. skôr kvôli horúcemu počasiu.
  4. Ofera – na budúcu nedeľu je ofera na rekonštrukciu farského kostola. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.
  5. Rodičia – Stretnutie rodičov žiakov 2. roč. ZŠ bude vo štvrtok. Začiatok na sv. omši a po nej stretnutie v katechetickej miestnosti na fare.
  6. Beatifikácia – Zápis na slávnosť blahorečenia Božej služobnice Anky Kolesárovej v Košiciach je v sakristii do konca júla. Zapísať sa je potrebné kvôli miestam v autobuse a miestenkám na sedenie.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 3: horliteľka p. Henrieta Gnipová.

Sobota, 19 00 hod.: Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin, Timotej Gič.

Nedeľa, 14 15 hod.: Kristína Piškaninová, Michal Kohut, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová.

Marek Makar

Zuzana Hrehová

Zuzana Nemčíková, č.d. 557; Ivana Onderková, č.d. 309; Eva Ondiková, č.d. 100; Viera Pastírová, č.d. 570; Jarmila Pastýrová, č.d. 580.

Mária Pavlovčinová, č.d. 388; Lucia Petričová, č.d. 249; Mária Petríková, č.d. 479; Anna Petríková, č.d. 559; Andrea Petríková, č.d. 75.