"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a dobrotivý nesmierne."

Liturgický prehľad 10. týždeň v Období „cez rok“ 2018

10. týždeň v Období „cez rok“ 2018

11. VI.

Sv. Barnabáša, apoštola; spomienka
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Júnová pob. + kňaz Michal Mikula

12. VI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Jozef Lelko, č.d. 246
  18.00 hod Sv. omša + Júnová pob. zdr. rod. Gutterovej

13. VI.

Sv. Antona Paduánskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi; spomienka
Farský kostol 19.00 hod Sv. omša + Júnová pob. BP Ivany Pšeničňákovej – 50.r.

14. VI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša BP Heleny Lelkovej
  18.00 hod Sv. omša + Júnová pob. BP Michala Šimona, č.d. 90
  19.30 hod Euch. pob.

15. VI.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Júnová pob. BP Jána Piškanina – 70.r.

16. VI.

Bl. Panny Márie v sobotu; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Pavol, Anna, Helena, č.d. 90
Sv. Anna 19.00 hod Sv. ruženec + Jún. pob.

17. VI.

JEDENÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ ROK“
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša poď. Jany Harajdičovej – 50.r.
  15.00 hod Júnová pob.

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Júnová pobožnosť v Hodine Milosrdenstva.
  2. Eucharistická adorácia v tomto týždni vo farskom kostole – Po, Ut, Štv, Pia. Záver hodinu pred sv. omšou (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza – Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechet. miestnosť

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Júnové pobožnosti – Prežili sme slávnosť Najsv. Srdca Ježišovho. Nech celý mesiac Jún sa naše srdcia spájajú vo sv. prijímaní a v litániách pri adorácii s Božským Srdcom Pána. Tam nájdeme odpočinok pre svoje duše.
  2. Farské púte2.VII.: Púť na Mariánsku horu v Levoči v deň sviatku Navštívenia bl. Panny Márie. Odchod z farnosti o 13 00 hod. Návrat cca 21 00 hod. Cena 10,- €.
    6.– 11.VIII.: Czenstochówa – Licheń. Cena 130,- €. Podmienky ako zvyčajne. Zapísať sa a vyplatiť cestovné treba u p. kostolníka.
  3. Lurdská jaskyňa – V tomto roku si sv. Cirkev pripomína 160 r. od zjavenia Panny Márie sv. Bernadete v Lurdoch. V areáli Kostola sv. Anny chceme túto udalosť pripomenúť a vytvoriť miesto, ktoré ju bude pripomínať a kde bude možnosť zastaviť sa na modlitbu. V tomto týždni by sa mala začať stavba Lurdskej kaplnky. Kto chce obetovať milodar na tento cieľ, môže do pokladničky v kostole za lavicami. Pán Boh zaplať. Ak sa nám to s Božou pomocou podarí, požehnanie bude pri odpustovej slávnosti.
  4. Ofera – na budúcu nedeľu je Júnová ofera na kostolné potreby. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.
  5. Odpustová slávnosť – V našej farnosti ju budeme sláviť v znamení 25. ročného jubilea konsekrácie farského kostola 29. júla.
  6. Legislatíva – Najnovší Zákon o ochrane osobných údajov nedovoľuje vydávať úradné dokumenty tretej osobe. T.z. krstné listy, sobášne listy a iné listiny farského úradu je možné vydať len dotknutej osobe po predložení Občianskeho preukazu.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 1: horliteľka p. Bernardína Piškaninová.

Sobota, 19 00 hod.: Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák.

Nedeľa, 14 15 hod.: Filip Kohút, Peter Kohút, Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová, Natália Piškaninová.

tretiaci

Dominika Fencáková

Jaroslav Petro

Marek Makar

Eva Mesarošová, č.d. 626; Mária Mesarošová, č.d. 612; Ingrida Mesarošová, č.d. 472; Michaela Mesarošová, č.d. 626, Pavlína Mesarošová, č.d. 321.

Michaela Mesarošová, č.d. 321; Jozefína Michalková, č.d. 330; Erika Michrinová, č.d. 518; Jana Miczková, č.d. 107; Anna Miková, č.d. 486.