"Chváľte, služobníci Pánovi, chváľte meno Pánovo."

Liturgický prehľad 9. týždeň v Období „cez rok“ 2018

9. týždeň v Období „cez rok“ 2018

4. VI.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Novéna + Anna Burdová – 2.výr.

5. VI.

Sv. Bonifáca, biskupa a mučeníka; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Jarmila Hašuľová
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Novéna + Michal, Mária, Alžbeta Mesarošovi

6. VI.

Sv. Norberta, biskupa; spomienka
Sv. Anna 18.00 hod Sv. omša + Novéna + Ján, Helena Krivjančinovi, č.d. 342

7. VI.

Vigília slávnosti Najsv. Srdca Ježišovho  / Záver Novény  /  Prvý štvrtok mesiaca
Farský kostol 18.00 hod Vigília – Sv. omša s vešperami + Margita Lelková – 30. deň pohrebu
    Novéna + Euch. adorácia

8. VI.

Slávnosť  NAJSVÄTEJŠIEHO  SRDCA  JEŽIŠOVHO
  6.00 hod Sv. omša + Jozef, Helena Krivjančinovi
  18.00 hod Sv. omša + Odprosujúca pob. + Ján Rajňák, ml.

9. VI.

Nepoškvrneného Srdca Bl. Panny Márie; spomienka
Farský kostol  6.00 hod Sv. omša + Jozef, Alžbeta Kohutovi
Sv. Anna 19.00 hod Sv. ruženec + Jún. pob.

10. VI.

DESIATA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ ROK“
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša + Mikuláš Morťanik – 7.výr.
  15.00 hod Jún. pob.

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Júnová pobožnosť v Hodine Milosrdenstva. V závere výmena ružencových tajomstiev.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – Po, Ut, Štv, Pia (farský kostol). Záver hodinu pred sv. omšou (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechet. miestnosť

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Júnové pobožnosti + Novéna: Mesiac Máj sme prežili v mariánskej úcte a Jún je zasa zasvätený uctievanie Božského Srdca Ježišovho. Do štvrtku sa modlíme Novénu pred sviatkom Božského Srdca.
  2. Slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho: začneme vo štvrtok vigíliou. V piatok – deň slávnosti prežime pri Pánovi v Eucharistii s úmyslom otvoriť mu svoje srdce a zveriť mu všetky úmysly, ktoré sme počas Novény prednášali. Po večernej sv. omši sa slávnosť zakončí Odprosujúcou pobožnosťou, pri ktorej za obvyklých podmienok (sv. spoveď, sv. prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca) možno získať úplné odpustky. Tento piatok nás neviaže povinnosť zachovať deň pokánia.
  3. Farské púte – sobota, 9.VI.: Ďakovná púť prvoprijímajúcich detí na Mariánsku horu v Levoči. Zápis u p. Petrovej. Nástup o 7 00 na všetkých zastávkach.
    8 – 11.VIII.: Czenstochówa – Licheń. Zápis v sakristii. Cena 130,- €. Podmienky ako zvyčajne.
  4. Letné obliekanie – Začali sa letné mesiace, ktoré menia aj naše oblečenie. Pristupujme k posvätným veciam – kostol, bohoslužby – s posvätnou úctou a dôstojnosťou a so spoločenskou etiketou. Do kostola ani v lete nepatria tričká bez rukávov, minisukne a nohavice nad kolená, či plážová obuv (šľapky). Vyzývavosť do kostola nepatrí. Zachovajme si úctu a rešpekt pred Pánom, ku ktorému prichádzame.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 9: horliteľka p. Jana Piškaninová.

Sobota, 19 00 hod.: Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin.

Nedeľa, 14 15 hod.: Timotej Gič, Kristína Piškaninová, Michal Kohut, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská.

Dominika Fencáková

tretiaci

Marek Makar

Viktória Lučková, č.d. 251; Marta Lukáčová, č.d. 529; Anna Lukáčová, č.d. 279; Katarína Lukáčová, č.d. 382, Anna Ľochová, č.d. 564.

Viera Makarová, č.d. 512; Anna Makovcová, č.d. 320; Agáta Mažeriková, č.d. 208; Mária Mesarošová, č.d. 7; Monika Mesarošová, č.d. 546.