"Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou."

Jn 10, 27

Liturgický prehľad 7.týždeň v Období „cez rok“ 2018

7.týždeň v Období „cez rok“ 2018

21. V.

TURÍČNY  PONDELOK – Bl. Panny Márie, Matky Cirkvi
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša BP rod. Harvanovej
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob. + Sv. omša BP Markusa Janovčíka – 1.r.

22. V.

Sv. Rity z Cascie; rehoľníčky; spomienka
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob. + Sv. omša + Pavol, Hedviga, Miroslav

23. V.

Sv. Anna 19.00 hod Máj. pob. + Sv. omša BP Márie Brestovanskej – 40.r.

24. V.

NÁŠHO PÁNA JEŽIŠA KRISTA, NAJVYŠŠIEHO A VEČNÉHO KŇAZA; sviatok
  6.00 hod Sv. omša + Ján Dický – 15.výr.
  18.00 hod Máj. pob. + Sv. omša BP Ivany Kohutovej – 20.r.
  19.30 hod Euch. pob.

25. V.

Farský kostol 18.00 hod Máj. pob. + Sv. omša BP Daniela a Kamily

26. V.

Vigília slávnosti Najsvätejšej Trojice
Farský kostol 9.00 hod Prvá sv. spoveď detí
Sv. Anna 13.30 hod Euch. adorácia detí
    Máj. pob.
Farský kostol 18.00 hod Vigília – Sv. omša s vešperami BP Magdalény Legemzovej – 50.r.

27. V.

SLÁVNOSŤ  NAJSVÄTEJŠEJ  TROJICE
  8.00 hod Sv. omša BP Marty Makovcovej – 70.r.
    Prvé sv. prijímanie
    Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť – Novéna k sv. Rite začne o 14 15 a po nej Májová pobožnosť. V Hodine Milosrdenstva slávnostnými vešperami ukončíme veľkonočné obdobie.
  2. Stretnutie rodičov a žiakov 8. – 9.roč. ZŠ – bude dnes popoludní po vešperách v kostole.
  3. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – Po, Ut, Štv (farský kostol), Pia od 7 00 – 17 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  4. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechet. miestnosť

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Turíce – Turíčnou slávnosťou sa končí veľkonočné obdobie. Zajtra slávime Turíčny pondelok, druhý deň Svätodušných sviatkov. Sv. Otec František rozhodol, že od tohto roka sa bude Turíčny pondelok sláviť ako sviatok Panny Márie, Matky Cirkvi. Pokračuje Obdobie „cez rok“, prerušené Pôstnym a Veľkonočným obdobím a znova sa modlíme „Anjel Pána“.
  2. Sviatok sv. Rity – Spoločenstvo „Modlitby matiek“ a „Modlitby otcov“ budú mať spoločné stretnutie v utorok po sv. omši v katechetickej miestnosti na fare.
  3. Sviatok Ježiša Krista, najvyššieho kňaza – vo štvrtok nám pripomína Kristovu vykupiteľskú úlohu, ktorá sa teraz sprítomňuje cez kňazov v slávení sv. tajomstiev. Modlíme sa za Božích služobníkov a ich vernosť v kňazskej službe.
  4. Slávnosť I. sv. prijímania – jej príprave bude predchádzať:
    • Prvoprijímajúce deti sa budú celý tento týždeň stretávať na fare v katechetickej miestnosti od pondelka každý deň o 17 00 Po sv. omši budú mať nácvik nedeľnej slávnosti. Rodina a príbuzní nech sprevádzajú prípravu našich detí každodennou účasťou na Májovej pobožnosti.
    • Rodičia, starí rodičia, krstní rodičia a súrodenci našich detí nech pristúpia k sv. spovedi už počas týždňa, aby v nedeľu mohli za nich obetovať sv. omšu a sv. prijímanie. Nenechávajte si to až na piatok! V sobotu budú mať sv. spoveď iba prvoprijímajúci. Počas sobotňajšieho popoludnia všetci prvoprijímajúci spolu s rodičmi a rodinami adorujú po pol hodine v Kostole sv. Anny. Pozývame členov ich rodín, ale aj ostatných farníkov, aby touto adoráciou vyprosovali Božiu pomoc v živote a lásku k eucharistickému Kristovi pre tieto deti.

13.30 hod. – 14.00 hod.

rod. V. Fursterovej a S. Gutterovej

14.00 hod. – 14.30 hod.

rod. M. Hudáka a M. a P. Kohúta

14.30 hod. – 15.00 hod.

rod. M. Kohúta a E. Kohútovej

15.00 hod. – 15.30 hod.

rod. A. Makovca a F. Mišenka

15.30 hod. – 16.00 hod.

rod. E. Petrovej a Pa. Piškanina

16.00 hod. – 16.30 hod.

rod. Pe. Piškanina a V. Piškaninovej

16.30 hod. – 17.00 hod.

rod. F. Rybára, J. Treščáka a V. Vitkoviča

• Nedeľná Slávnosť I. sv. prijímania je farskou slávnosťou, nielen rodín našich detí. Zúčastnime sa na nej. Každý, kto v tento deň spolu s deťmi pristúpi k sv. prijímaniu, získava úplné odpustky.
  5. Školské výlety – ak sa konajú počas nedele alebo prikázaného sviatku, nech rodičia v spolupráci s učiteľmi zabezpečia možnosť zúčastniť sa sv. omše.
  6. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Michal Dvulit, rím. kat., syn rodičov Alexandra a Valérie rod. Hivkovej, nar. v Humennom a bývajúci v Topoľovke a Michaela Kováčová, rím. kat., dcéra rodičov Jána a Márie rod. Valkovičovej, nar. v Humennom a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 26.V.2018 v SV – Božie milosrdenstvo. Ohlasujú sa po III. krát.

Rastislav Solomej, rím. kat., syn rodičov Vincenta a Daniely rod. Balogovej, nar. v Humennom a bývajúci v Humennom – Sídl. III. a Adriana Kermietová, rím. kat., dcéra rodičov Slavomíra a Kamily rod. Burdovej, nar. v Humennom a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 2.VI.2018 v HE – Sv. košických mučeníkov. Ohlasujú sa po II. krát.

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 7., horliteľka p. Veronika Krivjanská. Večerné sv. omše do utorka – Modlitby matiek.

Sobota, 17 15 hod.: Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Matej Treščák, Filip Kohút, Peter Kohút, Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová.

Rodičia

Jaroslav Petro

Rodičia

Prvoprijímajúci

Upratovanie kostola: utorok, 18 45 hod.:

Viera Lelková, č.d. 525; Mária Lelková, č.d. 393; Kamila Lelková, č.d. 426; Anna Lelková, č.d. 132, Mária Lelková, č.d. 288.

Upratovanie kostola: Sobota, 10 00 hod.:

Rodičia prvoprijímajúcich