"Príď, Pane, do svojho svätého chrámu."

Liturgický prehľad Siedmy veľkonočný týždeň 2018

Siedmy veľkonočný týždeň 2018

14. V.

Sv. Mateja, apoštola; sviatok
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Ján, Michal, Alojz, č.d. 424
Farský kostol 18.00 hod Novéna + Sv. omša + Ján, Marek Ivanovi

15. V.

Farský kostol 18.00 hod Novéna + Sv. omša + Edita Psárová – 1.výr.

16. V.

Sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka; spomienka   /  Kántry
Farský kostol 19.00 hod Novéna + Sv. omša BP rod. Petrovej, č.d. 616

17. V.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša BP rod. Polačkovej, č.d. 391
Farský kostol 18.00 hod Novéna + Sv. omša BP rod. Mateja Piškanina
  19.30 hod Euch. pob.

18. V.

Kántry
Farský kostol 18.00 hod Novéna + Sv. omša + Michal Kováč, č.d. 524

19. V.

Kántry  /  Záver Turíčnej novény

TURÍČNA  VIGÍLIA  ZOSLANIA  DUCHA  SV.

Farský kostol 16.45 hod Vešpery + Novéna
  18.00 hod Turíčna vigília + kňaz Ján Tomko
    Celonočná adorácia

20. V.

TURÍČNA  SLÁVNOSŤ  ZOSLANIA  DUCHA  SVÄTÉHO

Záver veľkonočného obdobia

8.00 hod Sv. omša + Štefan Piškanin – 3.výr.
    Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes je výročný deň zjavenia Božej Matky vo Fatime. Popoludní bude Korunka B. Milosrdenstva v Kostole sv. Anny. Večerný program vo farskom kostole: 17 15 spoločenstvo Modlitby matiek začne Novénu k sv. Rite, 18 00 hod. vešpery a po nich Fatimská procesia so sochou Panny Márie. Pozývame vás na toto stretnutie s našou Matkou, najmä deti a mladých spoločne sa modliť dnes – v Deň matiek – za matky a vyprosovať pokoj a obrátenie sveta.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 – 17 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechet. miestnosť

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Novéna k Duchu Sv. + Májová pobožnosť – Zhromažďujeme sa tento týždeň ako sv. apoštoli okolo Panny Márie. Modlime sa o dary Ducha Sv. a jeho pomoc pri životných rozhodnutiach.
  2. Spoločenstvo „Modlitby matiek“ – pozýva na Novénu k sv. Rite. Začína dnes večer a pokračuje vždy pred večernou sv. omšou. Pri nej je možnosť uctiť si relikvie sv. Rity. Sv. Rita je patrónkou v ťažkých životných situáciách.
  3. Letné kántrové dni – sú tento týždeň stredu, piatok a sobotu. Ich náplňou je modlitba, obeta a pôst za nové kňazské povolania.
  4. Turíce – slávnosť Zoslania Ducha Sv. je treťou najväčšou slávnosťou sv. Cirkvi. Zídeme sa v sobotu večer na spoločnom slávení modlitbovej vigílie. Po nej nasleduje celonočná adorácia. V nedeľu možno získať úplné odpustky za spev sekvencie „Príď, Duchu Sv., tvorivý“. Podmienkou je účasť na sv. prijímaní.
  5. Ofera – Na budúcu nedeľu je májová ofera na kostolné potreby. Pán Boh zaplať za vaše milodary.
  6. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Michal Dvulit, rím. kat., syn rodičov Alexandra a Valérie rod. Hivkovej, nar. v Humennom a bývajúci v Topoľovke a Michaela Kováčová, rím. kat., dcéra rodičov Jána a Márie rod. Valkovičovej, nar. v Humennom a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 26.V.2018 v SV – Božie milosrdenstvo. Ohlasujú sa po II. krát.
    Rastislav Solomej, rím. kat., syn rodičov Vincenta a Daniely rod. Balogovej, nar. v Humennom a bývajúci v Humennom – Sídl. III. a Adriana Kermietová, rím. kat., dcéra rodičov Slavomíra a Kamily rod. Burdovej, nar. v Humennom a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 2.VI.2018 v HE – Sv. košických mučeníkov. Ohlasujú sa po I. krát.
    Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ranné sv. omše – Ruža č. 6., horliteľka p. Mária Burdová. Večerné sv. omše – Modlitby matiek.

Sobota, 17 15 hod.: Modlitby matiek

Nedeľa, 14 15 hod.: Modlitby matiek

Marek Makar

Miriama Krivjančinová, č.d. 20; Božena Krivjančinová, č.d. 519; Veronika Krivjanská, č.d. 561; Iveta Krivjanská, č.d. 556, Júlia Krivjanská, č.d. 561.

Upratovanie kostola: Sobota, 7 30 hod.:

Anastázia Krivjanská, č.d. 561; Anna Kuncová, č.d. 110; Viera Kurillová, č.d. 573; Magdaléna Kušnírová, č.d. 617, Anna Lelková, č.d. 262.