"Požehnaný človek, čo dúfa v Pána, Pán bude jeho oporou."

Jer 17, 5-10

Liturgický prehľad Piaty veľkonočný týždeň 2018

Piaty veľkonočný týždeň 2018

30. IV.

Sv. Pia V., pápeža; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Juraj, Alžbeta Bončíkovi, č.d. 101
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša BP Kristiána Dzurka – 20.r.

1. V.

Začiatok Májových pobožností
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob. + Sv. omša BP Matúša Petríka – 40.r.

2. V.

Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Ján Kohut, č.d. 385
  19.00 hod Máj. pob. + Sv. omša + Ondrej Zdechovan – 2.výr.

3. V.

Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov; sviatok  /  Prvý štvrtok mesiaca
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob. + Sv. omša BP Jána Tomáša – 70.r.
  23.00 hod Hodina Getsemani

4. V.

Prvý piatok mesiaca  /  deň farskej poklony
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + čl. Bratstva B. Srdca
  17.00 hod Máj. pob. + Sv. omša + Mária, Veronika, č.d. 304

5. V.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 7.00 hod Máj. pob. + Sv. omša + čl. Ružencového bratstva

6. V.

ŠIESTA  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA  /  Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol  6.45 hod Ranné chvály
  8.00 hod Sv. omša BP Michaely Štofíkovej – 30.r.
    Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej v Hodine milosrdenstva vešpery s euch. požehnaním.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 – 17 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – Po, Ut, Štv v Kostole sv. Anny (v sakristii) od 15 30 do vešpier; vo farskom kostole pred sv. omšou.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Májové pobožnosti – Začíname od utorka. Utiekajme sa k Matke Božej s dôverou o pomoc v našich každodenných záležitostiach. Privádzajme na túto pobožnosť aj deti a mladých. Všetci potrebujeme jej orodovanie. Zvlášť rodiny prvoprijímajúcich a birmovancov, zverujte denne svoje deti pod jej ochranu pri Májovej pobožnosti.
  2. V tomto týždni – na Prvý štvrtok sa modlime a obetujeme za kňazov a nové duchovné povolania, na Prvý piatok po večernej sv. omši je ofera členov Bratstva B. Srdca. Fatimská sobota pre tých, čo ostávajú doma – sv. ruženec pred sv. omšou, pútnici sa modlia v Krakowe. Na Prvú nedeľu popoludní výmena ružencových tajomstiev.
  3. Farské púte – Odchod autobusu do Krakowa je v sobotu ráno o 3 00 zo všetkých zastávok. Sú ešte voľné miesta. Všetci záujemcovia nech sa prihlásia a vyplatia cestovné 15,- € do utorka.
    Púť do Talianska – Taktiež do utorka vyplatiť cestovné (môžu ešte aj noví záujemcovia) a nahlásiť: meno a priezvisko, adresa, rodné číslo a číslo OP alebo pasu.
  4. Katechézy prvoprijímajúcich – v utorok skúška z II. časti Katechizmu: Katolícka mravouka.
  5. Ofera – Na budúcu nedeľu je ofera na kostolné potreby. Pán Boh zaplať.
  6. Letný tábor – Pozývame deti a mládež na letný tábor, ktorý sa uskutoční od 9.VII. – 13.VII.2018 vo Vysokej nad Uhom (domček Anky Kolesárovej). Prihlášky sú na stolíkoch pri vstupe do kostola, pričom prihláška je záväzná. Prihlasovanie a ďalšie informácie u Zuzany Dzurkovej na t.č. 0915 622 835.
  7. Prosba – na chóre je stolík s príslušenstvom na premietanie. Je to nastavené tak, aby neprerušoval signál s premietačkou. Každé posúvanie a manipulovanie so stolíkom spôsobuje technické problémy pri premietaní. Tam je najlepšie spojenie. Preto vás prosíme, aby ste neposúvali tento stolík a sadli si na iné miesto. Vďaka za pochopenie.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 4., horliteľka p. Jozefína Burdová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Tomáš Tkáč, Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin.

Valéria Čopíková

Prvoprijímajúci

Gabriela Kováčová, č.d. 145; Eva Kováčová, č.d. 380; Mária Kováčová, č.d. 175; Valéria Kováčová, č.d. 593, Mária Kováčová, č.d. 310.

Upratovanie kostola: piatok, 18 45 hod.:

Andrea Kováčová, č.d. 237; Michaela Kováčová, č.d. 175; Mária Kováčová, č.d. 175; Františka Kováčová, č.d. 145, Barbora Kováčová, č.d. 237.