"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a dobrotivý nesmierne."

Liturgický prehľad Štvrtý veľkonočný týždeň 2018

Štvrtý veľkonočný týždeň 2018

23. IV.

Sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka; spomienka

+ Ján Petro – 30.deň pohrebu

24. IV.

Sv. Juraja, mučeníka; spomienka

+ Ján Polačko

Sv. omša

BP Mariany Lelkovej – 25.r.

25. IV.

Sv. Marka, evanjelistu; sviatok

BP Anny a Kamily

26. IV.

+ Ján, Jozef, Anna

+ Michal, Pavlína Petrovi

Euch. pob.

27. IV.

+ Ján, Ján, Mária, č.d. 199

28. IV.

+ Andrej, Mária, Jozef, č.d. 199

Sobášna sv. omša

za novomanželov

Vešpery + sv. ruženec

29. IV.

PIATA  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA

Ranné chvály

Sv. omša

BP Timey Šuchtovej – 18.r.

Farská sv. omša

za farnosť

Hodina Milosrdenstva

Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej v Hodine milosrdenstva vešpery s euch. požehnaním.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 – 16 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – môžete pristúpiť pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Ján Kuchtanin, rím. kat., syn rodičov Jána a Viery rod. Ovšianíkovej, nar. a býv. v Humennom a Miriama Sklenčárová, rím. kat., dcéra rodičov Stanislava a Eriky rod. Kováčovej, nar. v Humennom a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: farský kostol, 28.IV.2018 o 14 00
    Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.
  2. Farská rada – Minulú nedeľu bola ustanovená nová farská rada v tomto zložení: Farská ekonomická rada (FER) – Jozef Chvostaľ, MUDr. Jozef Polačko, František Tomáš, Vincent Čus, Pavol Pavlovčin, Marek Makar, Ing. Mária Janušová, PhD., Mária Burdová, Miloslava Hančariková. Farská pastoračná rada (FPR) – Bratstvá vo farnosti: Bernardína Piškaninová (Ružencové bratstvo, výzdoba kostolov), Mária Chvostaľová (Bratstvo B. Srdca), Andrea Piškaninová (Modlitby matiek), Ján Dzurko (Modlitby otcov); Liturgia – miništranti, lektori: Michal Kohut (Miništranti), Anna Piškaninová (Lektori, pranie kostolnej bielizne, upratovanie kostolov); Katechéza – deti, mládež: Mgr. Ľubica Koribaničová (Katechéza), Zuzana Dzurková (Deti, mládež); Práce pri kostole a fare: Erika Sklenčárová (farské záhrady), Jozef Burda (údržba budov a okolia).
  3. Katechézy prvoprijímajúcich – v utorok (4. CP – Hriech) a začať opakovať II. časť Katechizmu: Katolícka mravouka.
  4. Ofera – V tomto roku budeme sláviť 25. r. (strieborné jubileum) konsekrácie nášho farského kostola. Túto slávnosť by sme spojili aj s požehnaním obnoveného kostola pri odpustovej slávnosti. Závisí to aj od toho, či finančne vieme zabezpečiť dokončenie mozaiky. Na budúcu nedeľu chceme uskutočniť podomovú zbierku na tento účel. Ak je to možné, prosíme o podporu v tomto diele a za vašu štedrosť nech vám Pán Boh požehná vaše rodiny a námahy. Pán Boh zaplať.
  5. Letný tábor – Pozývame deti a mládež na letný tábor, ktorý sa uskutoční od 9.VII. – 13.VII.2018 vo Vysokej nad Uhom (domček Anky Kolesárovej). Prihlášky sú na stolíkoch pri vstupe do kostola, pričom prihláška je záväzná. Prihlasovanie a ďalšie informácie u Zuzany Dzurkovej na t.č. 0915 622 835.
  6. Okolie kostolov – sa snažíme skultúrňovať, skrášľovať a zveľaďovať. Patrí to k vizitke našej farnosti. Udržiavajme okolie kostolov a fary v čistote, nechoďme po trávnikoch a upozornime na prípadné nedostatky tých, čo si to nevšímajú. Porozhadzované papiere, plechovky, špaky od cigariet, premávanie na motorkách, bicykloch a korčuliach nie sú prejavom úcty k posvätným miestam. Majme posvätnú bázeň k týmto miestam, veď tu sa odohrávajú najsvätejšie udalosti. Neprekážajme hlukom pri modlitbe tým, čo sem prichádzajú. Aj keď v kostole niet nikoho z ľudí, stále je tam ten najdôležitejší – Ježiš Kristus v Eucharistii.
  7. Detská a mládežnícka ruža – Prosíme rodičov, ktorých deti sú v detskej a mládežníckej ruži, aby si viac všímali rozpis predmodlievania v soboty a v nedele a pripomenuli im to. Nezabúdajme, že k členstvu v Ružencovom bratstve patrí aj spoločná modlitba sv. ruženca.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 3., horliteľka p. Henrieta Gnipová.

Sobota, 19 00 hod.: Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová, Natália Piškaninová, Viktória Harakaľová, Ema Treščáková.

Nedeľa, 14 15 hod.: Eliška Tulenková, Miriam Kohutová, Jana Tomášová, Šimon Tkáč, Júlia Krivjanská.

Prvoprijímajúci

Marek Makar

Mária Kohútová, č.d. 489; Valéria Kohútová, č.d. 530; Mária Kohútová, č.d. 599; Mária Kohútová, č.d. 589, Mária Kohútová, č.d. 583.

Katarína Kohútová, č.d. 501; Lenka Kohútová, č.d. 136; Karolína Kohutová, č.d. 599; Mária Kováčová, č.d. 483, Eva Kováčová, č.d. 516.