"Nech je velebené meno Pánovo, odteraz až naveky."

Liturgický prehľad Tretí veľkonočný týždeň 2018

Tretí veľkonočný týždeň 2018

16. IV.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Ján Lelko – 1.výr.

17. IV.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Anna Lelková
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša poď. manž. Psárových – 25.r. sob.

18. IV.

Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša + st. rodičia Šimonovi a Petruničovi

19. IV.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + František Kohut – 30.deň pohrebu
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP Nie, č.d. 584

20. IV.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Michal Krivjančin, ml.

21. IV.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP Anny Polačkovej – 78.r.

22. IV.

ŠTVRTÁ  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA  –  Nedeľa Dobrého Pastiera
  8.00 hod Sv. omša zdr. Aleny Hašuľovej – 40.r.
    Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej v Hodine milosrdenstva vešpery s euch. požehnaním.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – Po (do 17 00), Ut, Štv, Pia od 7 00 hod. – 16 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – môžete pristúpiť pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Týždeň modlitieb za duchovné povolania – začína od zajtra. Počas neho spojme svoje modlitby a duchovné obety prinesené za kňazov a nové kňazské i rehoľné povolania. Zvlášť sa modlime za našich bohoslovcov, o ich vytrvalosť v predsavzatí stať sa Kristovými kňazmi. V nedeľu Dobrého Pastiera je ofera na Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach, ktorou podporujeme výchovu kňazského dorastu. Pán Boh zaplať v mene seminaristov a predstavených Kňazského seminára.
  2. Farské púte
    1. Do Sanktuária Božieho Milosrdenstva v Krakowe, 5.V.2018. Cena 15,- €.
    2. K pátrovi Piovi od 6.VII. – 13.VII. Cena 366,- €.
    Môžete sa prihlásiť aj s príbuznými v sakristii, povzbuďme aj deti a mladých. Zapísať sa treba do konca apríla a hneď vyplatiť cestovné.
  3. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Ján Kuchtanin, rím. kat., syn rodičov Jána a Viery rod. Ovšianíkovej, nar. a býv. v Humennom a Miriama Sklenčárová, rím. kat., dcéra rodičov Stanislava a Eriky rod. Kováčovej, nar. v Humennom a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: farský kostol, 28.IV.2018 o 14 00
    Ohlasujú sa po II. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.
  4. Katechézy prvoprijímajúcich – budú v tomto týždni v utorok (zopakovať 8. – 10 BP) a v sobotu o 8 30 (zopakovať CP).

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 2., horliteľka p. Eva Skarbová.

Sobota, 19 30 hod.: Michal Kohut, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik.

Nedeľa, 14 15 hod.: Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák, Filip Kohút, Peter Kohút.

Prvoprijímajúci

Daniela Knižová, č.d. 53; Jaroslava Kociková, č.d. 460; Viktória Kociková, č.d. 460; Anna Kohutová, č.d. 266; Beáta Kohutová, č.d. 619.

Mária Kohutová, č.d. 595; Zuzana Kohutová, č.d. 16; Dominika Kohutová, č.d. 619; Bianka Kohutová, č.d. 619; Justína Kohutová, č.d. 619.