"Nech je velebené meno Pánovo, odteraz až naveky."

Liturgický prehľad vo Veľkonočnej oktáve 2018

vo Veľkonočnej oktáve 2018

2. IV.

VEĽKONOČNÝ  PONDELOK
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša + Jozef, Andrej, Mária, č.d. 246
  10.00 hod Sv. omša  BP Martina Piškanina s rod. – 40.r.

3. IV.

Veľkonočný utorok
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Alojz Hoľko – pohrebná
  17.00 hod Sv. omša BP Heleny Staškovej

4. IV.

Veľkonočná streda
Farský kostol 15.00 hod Hodina Milosrdenstva – Novéna
  17.00 hod Sv. omša + Ján Radoňák – 1.výr.

5. IV.

Veľkonočný štvrtok  /  Prvý štvrtok mesiaca – Deň  modlitieb za kňazov a nové duchovné povolania
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Michal, Anna Kohutovi, č.d. 410
  17.00 hod Sv. omša + Michal, Rozália Michal, č.d. 564
    Pob. za kňazov
  23.00 hod Sv. hodina Getsemani

6. IV.

Veľkonočný piatok  /  Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša BP rod. Tomášovej, č.d. 331
  17.00 hod Sv. omša BP čl. Bratstva B. Srdca

7. IV.

Veľkonočná sobota  /  Prvá sobota mesiaca – fatimská

VIGÍLIA  NEDELE  BOŽIEHO  MILOSRDENSTVA – Záver Novény

Farský kostol 15.00 hod Hodina Milosrdenstva – Novéna
  16.15 hod Fatima
  17.00 hod Vigília – Sv. omša s vešperami BP čl. Ružencového bratstva
    Celonočná adorácia

8. IV.

DRUHÁ  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA  /  Nedeľa Božieho milosrdenstva

Záver Veľkonočnej oktávy

8.00 hod Sv. omša BP manž. Burdových – 40.r. sob.
    Vešpery

1. Apoštolské požehnanie – Dnes na poludnie Jeho Svätosť pápež František udelí svoje apoštolské požehnanie „Urbi et Orbi“ – „Mestu Rímu a svetu“. Pri jeho sledovaní možno získať úplné odpustky.
  2. Popoludňajšia pobožnosť – Všetkých vás pozývame o 15 00 na vešpery a eucharistickú procesiu, aby sme spoločne uzavreli toto posvätné trojdnie Eucharistickým požehnaním. Dnes – na veľkonočnú nedeľu strávme tento najposvätnejší deň v kruhu farnosti a rodiny.
  3. Eucharistická adorácia – Ut, Str, Štv, Pia do 16 00 (vešpery + euch. pobožnosť).
  4. Sviatosť pokánia – môžete pristúpiť pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Veľkonočná oktáva – Celý týždeň prežívame veľkonočnú oktávu spojenú s Novénou k Božiemu Milosrdenstvu. Neustaňme pristupovať k sv. prijímaniu a prežime tento týždeň, ktorý je tak bohatý na milosti Božieho milosrdenstva, so vzkrieseným Spasiteľom na adorácii, Novéne a konaním skutkov telesného a duchovného milosrdenstva.
  2. Prvý štvrtok mesiaca – modlime sa za kňazov a nové duchovné povolania; Prvý piatok mesiaca – deň odprosení za urážky voči Božskému Srdcu Ježišovmu, večer sv. omša a ofera členov Bratstva B. Srdca; Prvá sobota mesiaca – fatimská je dňom vynáhrady za rúhania voči Nepoškvrnenému Srdcu P. Márie; na Prvú nedeľu popoludní výmena ružencových tajomstiev a ofera Ružencového bratstva.
  3. Sviatok Božieho Milosrdenstva – Budúca nedeľa je sviatkom Božieho Milosrdenstva. V sobotu večer sa stretneme na slávení vigílie, ktorou sa začína tento sviatok.

Po vigílii nasleduje celonočná adorácia. Každý, kto si pri verejnom vystavení obrazu Božieho milosrdenstva v kostole nábožne uctí tento obraz a splní predpísané podmienky na získanie úplných odpustkov (stav milosti posväcujúcej, sv. prijímanie, modlitba na úmysel Sv. otca) a pomodlí sa Modlitbu Pána (Otče náš) a Vyznanie viery (Verím v Boha) a pridá k tomu nábožný vzdych vzývajúci Božie milosrdenstvo (napr. Ježišu môj, milosrdenstvo – Ježišu, dôverujem ti), môže získať úplné odpustky pre seba alebo pre duše v očistci.

4. Stretnutie rodičov prvoprijímajúcich – bude v stredu po sv. omši v katechetickej miestnosti.
  5. ADSM – v sobotu sa vo farnosti Humenné – Pod Sokolejom uskutoční Arcidiecézne stretnutie mladých s o. biskupom Msgr. Marekom Forgáčom. Informácie sú na farskej nástenke pre všetkých záujemcov. Birmovanci sa ho zúčastnia v rámci svojej prípravy na sviatosť birmovania.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 9., horliteľka p. Jana Piškaninová.

Sobota, 16 15 hod.: Peter Kohut, Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová, Natália Piškaninová, Viktória Harakaľová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Ema Treščáková, Eliška Tulenková, Miriam Kohutová, Jana Tomášová, Šimon Tkáč.

Miriama Chvostaľová

Prvoprijímajúci

Marek Makar

Upratovanie kostola: utorok, 17 45 hod.:

Adriana Hrehová, č.d. 280; Mária Hrehová, č.d. 287; Mária Hrinová, č.d. 459; Alžbeta Hrinová, č.d. 522; Juliana Hrinová, č.d. 522.

Eva Hudáková, č.d. 218; Dominika Hudáková, č.d. 218; Denisa Hudáková, č.d. 218; Magdaléna Iľková, č.d. 404; Renáta Jakubová, č.d. 63.