"Jasaj Bohu, celá zem."

Sv. omša + Vavrinec Ivan

24. III.

Vigília Kvetnej nedele  /  Začiatok  Svätého  týždňa
Farský kostol 18.00 hod Vigília – Sv. omša s vešperami + Alžbeta Božidarová – 1.výr.

25. III.

NEDEĽA  UTRPENIA  PÁNA  –  Kvetná nedeľa
  15.00 hod Krížová cesta + Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť – o 14 45 Korunka B. Milosrdenstva a po nej pobožnosť Krížovej cesty s vešperami. V závere ukončíme Novénu k sv. Jozefovi.
  2. Celodenná eucharistická adorácia: Po, Štv, Pia od 7 00 – 16 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechetická miestnosť

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Slávnosť sv. Jozefa – slávime zajtra. Svoje modlitby a obety toho dňa obetujme na úmysel, s ktorým sme sa modlili Novénu. Zasväťme tento sviatok účasťou na eucharistickej adorácii a sv. omši.
  2. Veľkonočná sv. spoveď – V piatok prídu do našej farnosti spovedať viacerí kňazi. Venujme dostatok času na dobrú prípravu k sviatosti pokánia. Používajme spovedné zrkadlo z JKS a doporučujeme napísať si hriechy. Nezabúdajme na úprimnosť pri vyznaní hriechov, aby sme mali osoh zo sv. spovede, lebo Pána Boha nemožno oklamať. Sv. spoveď začíname: Kedy bola posledná sv. spoveď, či bola platná (nič som niečo nezatajil, nezabudol), vykonal som uložené pokánie? Po vyznaní hriechov stanovme si úprimné predsavzatie a poraďme sa so spovedníkom, ako postupovať v duchovnom napredovaní.
    Každý deň sa modlime a niečo aj obetujme za spovedníka i za všetkých kňazov, ktorí nám sprostredkujú Božie milosrdenstvo. Modlime sa aj za tých, čo nezodpovedne pristupujú k sv. spovedi i za obrátenie tých, čo ju odmietajú, aby pochopili jej duchovný význam.
    K veľkonočnej sv. spovedi nás zaväzuje 3. cirkevné prikázanie: Aspoň raz v roku sa vyspovedať a vo veľkonočnom období prijať Sviatosť Oltárnu.
  3. Svätý týždeň – začíname v sobotu večer vigíliou Kvetnej nedele. V tom týždni slávime najväčšie sviatky cirkevného roka. Na budúcu nedeľu zaobstarajme pre členov rodiny bahniatka (ozdobené palmami, stuhami), ktoré ponesieme v procesii, čím si pripomenieme Ježišov slávnostný vstup do Jeruzalema. Začíname na nádvorí kostola (ten je pred sv. omšou úplne prázdny) a odtiaľ potom vstúpime do kostola, kde pokračuje sv. omša. Staré a zničené bahniatka treba spáliť, nové – posvätené ostávajú v našich domovoch ako svätenina do nasledujúceho roka.
  4. Farský zbor – stretnutie a nácvik na Veľkú noc bude v stredu po sv. omši.
  5. Zmena času – zo soboty na nedeľu sa mení čas: zo zimného na letný, t.z. o 1 hod. dopredu.
  6. Ofera – na veľkonočnú výzdobu kostola bude vzadu za lavicami, kde môžete prispieť na výzdobu Božieho hrobu a kostola počas sviatkov. Na budúcu nedeľu je marcová ofera na kostolné potreby. Za vašu štedrosť Pán Boh zaplať.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 7, horliteľka p. Veronika Krivjanská.

Sobota, 17 15 hod.: Kristína Piškaninová, Michal Kohut, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová.

Nedeľa, 14 45 hod.: Šimon Mažerik, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák, Filip Kohút.

zbor

Marek Makar

Upratovanie kostola: utorok, 17 30 hod.:

Jana Hančariková, č.d. 470; Natália Hančariková, č.d. 470; Daniela Hančariková, č.d. 326; Mária Harakaľová, č.d. 78; Marcela Harakaľová, č.d. 609.

Silvia Harakaľová, č.d. 212; Štefánia Harakaľová, č.d. 532; Soňa Harakaľová, č.d. 609; Alena Hašuľová, č.d. 384; Alena Hašuľová, č.d. 106.