"Bože, buď nám milostivý a žehnaj nás."

Liturgický prehľad na Druhý pôstny týždeň 2018

na Druhý pôstny týždeň 2018

26. II.

Farský kostol 15.30 hod Sv. spoveď
  17.00 hod Sv. omša + Michal Božidar

27. II.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Ján, Helena Skvašíkovi
  7.00 – 8.00 Sv. spoveď
  15.30 hod Sv. spoveď
  17.00 hod Sv. omša + Anna Petríková – 1.výr.

28. II.

Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša  BP Kamily Lelkovej – 60.r.

1. III.

Prvý štvrtok mesiaca – Deň modlitieb za kňazov a nové duchovné povolania
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Andrej, Anna Gazdovi
  7.00 – 8.00 Sv. spoveď
  15.30 hod Sv. spoveď
  17.00 hod Sv. omša + Ján Furster – 3.výr.
  23.00 hod Sv. hodina Getsemani

2. III.

Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 17.00 hod Krížová cesta
    Sv. omša + čl. Bratstva B. Srdca
    Pob. na I. piatok

3. III.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 7.00 hod Fatima + čl. Ružencového bratstva
  17.00 hod Vešpery + Pôstna kázeň

4. III.

TRETIA  PÔSTNA  NEDEĽA  /  Prvá nedeľa mesiaca
  8.00 hod Sv. omša + Anna Lelková – 1.výr.
  15.00 hod Krížová cesta + Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť – o 14 45 Korunka B. Milosrdenstva a po nej pobožnosť Krížovej cesty s vešperami.
  2. Celodenná eucharistická adorácia: Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 – 16 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. V tomto týždni – na Prvý štvrtok obetujme Pánu Bohu svoje modlitby a obety za kňazov a nové duchovné povolania. V Prvý piatok v Pôstnom čase odprosujme Božské Srdce za previnenia a ľahostajnosť ľudí, po sv. omši je ofera Bratstva B. Srdca. Fatimská sobota nech je dňom prežívaným pri Božej Matke v úcte jej Nepoškvrneného Srdca. Nastávajúcu nedeľu popoludní je výmena ružencových tajomstiev.
  4. Jarné prázdniny – Počas prázdnin katechézy žiakov nebudú. Prežime tento týždeň viac v pôstnom duchu – účasťou na sv. omši, zájsť navštíviť Pána Ježiša v Oltárnej Sviatosti na adoráciu. Prežime prázdniny s Pánom Bohom. Birmovanci využite čas na dokončenie skúšok.
  5. Farské slávnosti – Slávnosť Prvého sv. prijímania v našej farnosti bude 27.V.2018, Slávnosť birmovania 14.X.2018. Tak prvoprijímajúcich ako aj birmovancov povzbudzujme slovami i príkladom k aktívnemu prežívaniu viery – modlitbou a horlivosťou pri bohoslužbách a patričným správaním v škole a na verejnosti.
  6. Farská púť – v prílohe FL dostávate informácie ohľadom farskej púte. Tento rok sú dve jubileá P. Pia. Niektoré miesta sme už navštívili, niektoré sú nové. Ideme si znova vyprosiť ďalšie milosti. Záujemci prihláste sa do konca marca v sakristii.
  7. FER a FPR – Funkčné obdobie Farskej ekonomickej a Farskej pastoračnej rady vo februári končí. Tým, ktorí boli doteraz členmi rád vyjadrujeme poďakovanie za ich pomoc počas predošlého obdobia. V prílohe FL sú lístky, na ktoré môžete napísať svoje návrhy nových členov FER a FPR – nie hlasy! Nie sú to voľby, lebo nejde o funkciu, ale o vaše vyjadrenie názoru, kto by si podľa vás mohol zodpovedne plniť povinnosti, vyplývajúce z členstva (sú na lístku). Nech je to človek, ktorý prakticky žije svoju vieru, má chuť a čas zveľaďovať farnosť, pracovať pre ňu a obetovať sa. Nie je to vždy jednoduché, preto je k tomu potrebná horlivosť byť tu pre farnosť aj v náročných situáciách. Svoje lístky prineste najbližšiu nedeľu do schránky, ktorá bude v kostole za lavicami. Napíšte len tých, ktorých ste sa aj opýtali, či sú ochotní stať sa členmi rád.
  8. Pôstny čas – prežívajme intenzívne ako dobu pokánia. Prijmite pozvanie aj na pôstne kázne v sobotu pri vešperách.
  9. Ofera – Na budúcu nedeľu je ofera na rekonštrukciu kostola. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 4, horliteľka p. Anna Komarcová.

Sobota, 17 30 hod.: Timotej Gič, Kristína Piškaninová, Michal Kohut, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská..

Nedeľa, 14 45 hod.: Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák.

Prvoprijímajúci

Eva Frimmerová, č.d. 334; Nikola Frimmerová, č.d. 334; Mária Fursterová, č.d. 199; Dana Fursterová, č.d. 199; Mária Gazdová, č.d. 361.

Viera Gazdová, č.d. 551; Monika Gazdová, č.d. 423; Nikola Gazdová, č.d. 423; Viktória Gazdová, č.d. 423; Magdaléna Gerbocová, č.d. 591.