"Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou."

Jn 10, 27

Liturgický prehľad na Tretí adventný týždeň 2017

na Tretí adventný týždeň 2017

18. XII.

Farský kostol 5.45 hod Novéna + Roráty + Jozef Junák

19. XII.

Farský kostol 5.45 hod Novéna + Roráty + rod. Petrikovej a Burdovej

20. XII.

Farský kostol 5.45 hod Novéna + Roráty + Ján Polačko

21. XII.

Farský kostol 5.45 hod Novéna + Roráty + rod. Mesárošovej a Fencákovej

22. XII.

Farský kostol 5.45 hod Novéna + Roráty BP Evy Skarbovej – 60.r.

23. XII.

Farský kostol 6.00 hod Novéna + Roráty + kňaz Ján Lauda

24. XII.

ŠTVRTÁ  ADVENTNÁ  NEDEĽA  VIGÍLIA  BOŽIEHO  NARODENIA – Záver Adventného obdobia
  6.00 hod  Sv. omša  + Anna Božidarová – 1.výr.
  8.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  15.00 hod  Cintorín
  18.00 hod  Anjel Pána – začiatok vianočných sviatkov v rodinách
  00.00 hod Omša v noci (polnočná) – Anjelská

1. Popoludňajšia pobožnosť: Po farskej sv. omši bude vystavenie Najsv. Sviatosti až do pobožnosti. Spoločná modlitba sv. ruženca o 14 15 a po nej Hodina Milosrdenstva s požehnaním.
  2. Celodenná eucharistická adorácia: Po; Štv; Pia po Rorátoch do 18 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia: vždy pred Rorátmi od 5 00 Ak sa stane, že niekto pricestuje na sviatky neskoro alebo z nejakého vážneho dôvodu sa nemohol vyspovedať, nech sa prihlási v sakristii.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Upratovanie kostola – ostal nám Kostol sv. Anny. Tých, čo sú v utorok doma a chcú pomôcť prosíme na 9 00
  2. Vianočná kvapka krvi – akcia sa koná 22.XII. od 8 00 – 11 00 v priestoroch Cirkevnej školy v Belej n/Cir. Darcovia majú v deň darovania krvi právo na voľný deň v zamestnaní.
  3. Novéna k Sv. Rodine – končí v sobotu. Prežívajme ju ako čas spoločných modlitieb za rodinu.
  4. Advent – v tomto poslednom týždni sa vhĺbme do uvažovania nad posvätnými udalosťami, ktoré predchádzali narodeniu Pána. Nech nás vnútorné stíšenie v spojení s každodennými obetami a prípravnými prácami na sviatky pripraví na dobré prežitie Vianočných sviatkov.
  5. Štedrý deň – pripadá na Štvrtú adventnú nedeľu. Pri sv. omšiach ukončíme adventné obdobie. V ich závere si v rorátkach – v lampášoch odnesiete domov betlehemské svetlo. Odovzdávanie svetla je spojené aj s požehnaním pre rodinu. Kto potrebuje, bude aj požehnanie sviec na cintorín. Adventný veniec treba spáliť.
    Štedrý deň je dňom posv. vigílie očakávania narodenia Božieho Syna. V Hodine milosrdenstva zájdime na  cintorín pomodliť sa za tých, čo slávia sviatky vo večnosti a zapáľme na ich hroboch posv. sviecu s betlehemským svetlom, lebo tento deň treba pamätať na všetkých členov rodiny – aj na zosnulých, veď oni neprestali byť našimi príbuznými. Za hlaholu zvonov v duchu spojení s celou farnosťou i sv. Cirkvou začneme sláviť vianočné sviatky spoločne o 18 00 hod. Snažme sa tento sv. večer prežiť v blízkosti svojich najdrahších v spoločnej modlitbe, čítaní state Sv. Písma o Pánovom narodení a spevom vianočných kolied. Pamätajme aj na osamotených, ktorých by sme mohli pozvať k štedrovečernému stolu a zaujímajme sa, či niekto nepotrebuje našu pomoc. Láska a milosrdenstvo sú naším kresťanským záväzkom. Dbajme o tradičné kresťanské prežívanie sv. večere i celej vigílie.
  1. Pokladnička – za všetko, čo si zakupujete na stolíku pri vchode do kostola – časopisy, sviece, oplátky alebo čokoľvek počas roka, peniaze vhadzujte do pokladničky, nie do krabice. Ďakujeme.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 3., horliteľka p. Henrieta Gnipová.

Sobota, 16 15 hod.: Ema Treščáková, Eliška Tulenková, Miriam Kohutová, Jana Tomášová, Šimon Tkáč.

Žalm

Valéria Čopíková

Mária Bednárová, č.d. 139; Kristína Behunová, č.d. 176; Daniela Bindzárová, č.d. 76; Anna Blichová, č.d. 514; Eva Bončiková, č.d. 338.

Viktória Bončiková, č.d. 304; Mária Bončiková, č.d. 531; Eva Bončiková, č.d. 338; Iveta Bončiková, č.d. 558; Jana Bončiková, č.d. 603.