"Požehnaný človek, čo dúfa v Pána, Pán bude jeho oporou."

Jer 17, 5-10

Liturgický prehľad na Prvý adventný týždeň 2017

na Prvý adventný týždeň 2017

4. XII.

Sv. Anna 5.45 hod Roráty BP Martina a Kamila

5. XII.

Sv. Anna 5.45 hod Roráty + Milan Savka – 30.deň pohrebu

6. XII.

Kántry
Sv. Anna 5.45 hod Roráty + Mária Ondušová – 3.výr.

7. XII.

Vigília slávnosti Nepoškvrneného počatia bl. Panny Márie

Prvý štvrtok mesiaca – Deň modlitieb za nové duchovné povolania

Farský kostol 17.00 hod Vigília – sv. omša s vešperami BP Michala Kohuta – 23.r.

8. XII.

Slávnosť  NEPOŠKVRNENÉHO  POČATIA  Bl.  PANNY  MÁRIE  –  prikázaný sviatok
  6.00 hod Sv. omša + Alžbeta Sninčáková – 1.výr.
  15.45 hod Euch. pob. + Vešpery

9. XII.

Kántry
Farský kostol 6.00 hod Roráty + Jozef Burda – 8.výr.

10. XII.

DRUHÁ  ADVENTNÁ  NEDEĽA
Farský kostol  6.45 hod Ranné chvály
  8.00 hod Sv. omša BP Viktórie Burdovej – 85.r.
    Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť: Dnes je Prvá nedeľa mesiaca. Po farskej sv. omši bude vystavenie Najsv. Sviatosti až do pobožnosti. Ako zvyčajne o 14 15 spoločná modlitba sv. ruženca a po požehnaní výmena tajomstiev u horliteľov.
  2. Celodenná eucharistická adorácia: Po; Ut; Štv; Pia od 7 00 – 17 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Kostol sv. Anny

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Koledovanie – deti a mládež, ktorí majú záujem pomôcť pri vianočnom koledovaní alebo Jasličkovej pobožnosti sa stretnú dnes po popoludňajšej pobožnosti. Je to jedna z našich adventných obiet v príprave na Vianoce.
  2. Bohoslužby – Momentálne ešte maľujeme farský kostol. V minulom týždni sa vyskytli problémy s výpadkom elektriny a vody, čo spôsobilo aj pomalšie schnutie stien (nemohlo sa kúriť). Dúfame, že už vo štvrtok bude mariánska vigília vo farskom kostole. Po skončení prác (vyhlásime kedy) pomôžme pri upratovaní. Bude to už veľké upratovanie pred sviatkami.
  3. Advent – je posvätným časom prípravy na Vianočné sviatky. Začnime pripravovať seba, svoju rodinu a to od prvého dňa. V tomto roku je Advent najkratší, iba trojtýždňový. Nezaháľajme a neodkladajme prípravu, ale horlivo sa zapojme do účasti na Rorátoch a spoločnej modlitby pri adventných vencoch. Nevynechajme z tejto prípravy žiadneho člena rodiny. Každý chce mať požehnané sviatky, každý nech sa zapojí. Horlivosťou premáhajme lenivosť.
  4. Zimné kántrové dni – sú v stredu a sobotu. Počas nich obetujme svoje modlitby, sv. prijímania, práce a námahy, pôst (kto môže o chlebe a vode) za upevnenie rodinných zväzkov a pokoja v našich rodinách. V piatok nie je kántrový deň kvôli slávnosti.
  5. Slávnosť Nepoškvrneného počatia bl. Panny Márie – Začneme mariánskou vigíliou už vo štvrtok večer. Slávnosť pripadajúca na piatok ruší povinnosť vykonania kajúceho skutku v ten deň. Je to prikázaný sviatok, ktorý zaväzuje účasťou na sv. omši a zdržiavaním sa telesných prác a nákupov. Svätíme jeden z najväčších mariánskych sviatkov obdarený zvláštnou prítomnosťou a orodovaním Božej Matky.
  6. Ofera – Na budúcu nedeľu je decembrová ofera na rekonštrukciu kostola. Pán Boh zaplať za vašu štedrosť.
  7. Milodary za službu kostolníka a kantora – Počas týždňa ich môžete prinášať do sakristie (10,- €/rodina). Príspevkom sa odvďačme za ich službu, ktorú konajú pre farnosť. Milodary sú rozdelené za službu kostolníka, kantora, pranie a žehlenie kostolnej bielizne.
  8. Vianočná sv. spoveď chorých – záujemcov nahláste v sakristii (okrem prvopiatkových).
  9. Stretnutie s Mikulášom pre žiakov ZŠ bude v sobotu, 9.XII. o 16 00 na Obecnom úrade.
  10. Matrika našej farnosti – október, november 2017

Do sv. Cirkvi sme krstom prijali:

• Liliana Katarína Lukáčová, *3.X.2017, krst 28.X.2017
    • Sarah Cmorejová, *16.X.2017, krst 12.XI.2017
    • Richard Piškanin, *27.X.2017, krst 12.XI.2017
    • Adam Hašuľ, *14.XI.2017, krst 26.XI.2017

Sviatosť manželstva prijali:

• Štefan RajňákVeronika Pastyrová, sobáš 30.IX.2017
    • Daniel TancošVeronika Krivjanská, sobáš 7.X.2017
    • Roman KrivjanskýAnna Janušová, sobáš 28.X.2017

Do večnosti sme vyprevadili:

• Milan Šepeľa, *16.III.1959, +16.X.2017
    • Milan Savka, *13.X.1947, +2.XI.2017
    • Margita Lelková, *10.VIII.1938, +10.XI.2017
    • Michal Valkovič, *9.II.1928, +11.XI.2017
    • Štefan Kunc, *14.VIII.1956, +14.XI.2017

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 1., horliteľka p. Bernardína Piškaninová.

Sobota, 16 15 hod.: Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin, Timotej Gič.

Nedeľa, 14 15 hod.: Kristína Piškaninová, Michal Kohut, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová.

Žalm

Valéria Čopíková

Marek Makar

Nikola Turbáková, č.d. 623; Jana Tutková, č.d. 538; Miroslava Vitkovičová, č.d. 492.

Viktória Vojtková, č.d. 542; Mária Vološinová, č.d. 173; Mária Vološinová, č.d. 173; Renáta Voľanská, č.d. 4; Daniela Vozárová, č.d. 61.