"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a dobrotivý nesmierne."

Liturgický prehľad na 27. týždeň v Období „cez rok“ 2017

na 27. týždeň v Období „cez rok“ 2017

9. X.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Michal, Zuzana Solomejovi, č.d. 501

10. X.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + rod. Kohútovej, č.d. 501
Farský kostol 17.00 hod Okt. pob + sv. omša BP Vanesy Gnipovej – 2.r.

11. X.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša BP Jána, č.d. 469
  17.00 hod Okt. pob + sv. omša BP Andrey Petrovej – 40.r.

12. X.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Pavol Piškanin – 19.výr.
Farský kostol 17.00 hod Okt. pob + sv. omša + Jozef Tomáš – 25.výr.
  19.30 hod Euch. pob.

13. X.

Fatimský deň
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša zdr. rod. Kohútovej, č.d. 501
    Mariánska procesia

14. X.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + František Burda, č.d. 242
  17.00 hod Okt. pob.

15. X.

DVADSIATA   ÔSMA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša + Michal Petro – 1.výr.
  14.15 hod Okt. pob.
    Hodina Milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť: Spoločná modlitba sv. ruženca (októbrová pobožnosť) začne o 14 15 a po nej Hodina Milosrdenstva s eucharistickým požehnaním.
  2. Celodenná eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny: Ut, Štv, Pia od 7 00 – 16 00 hod. (vešpery + euch. pobožnosť). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov; vo štvrtok aj počas večernej adorácie.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Bratstvo sv. ruženca – Púť do Ružencovej záhrady do Vyšnej Šebastovej, v pondelok 9.X.2017. Odchod (zo všetkých zastávok) je o 13 30 Predpokladaný návrat cca o 19 00 hod. Zápis v sakristii + 5,-€ cestovné.
  2. Októbrové pobožnosti – zapojme sa horlivo do ich účasti, lebo od mariánskej úcty závisí aj pokoj a požehnanie v našich rodinách.
  3. Stretnutie farskej ekonomickej a pastoračnej rady – v utorok po sv. omši.
  4. Stretnutie rodičov prvoprijímajúcich – v stredu po sv. omši.
  5. Fatimský deň – 13. okt. uplynie 100 rokov od posledného zjavenia Matky Božej vo Fatime. Chceme sa v tento deň zblížiť s našou Matkou modlitbou všetkých častí posv. ruženca a uvažovať nad posolstvom z posledného zjavenia. Radostnú časť a časť Svetla sa pomodlíme ráno pri vystavená Oltárnej Sviatosti, bolestnú časť pred sv. omšou a slávnostnú počas mariánskej procesie so sochou Panny Márie Fatimskej. Všetkých srdečne pozývame, najmä deti a mladých do procesie. Prineste si so sebou sviece.
  6. Ofera na rekonštrukciu farského kostola – v nedeľu pri sv. omši. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.
  7. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Roman Krivjanský, rím. kat., syn rodičov Milana a Ivety rod. Kováčovej, nar. v Snine a bývajúci v Dlhom n/Cir. a Anna Janušová, rím. kat., dcéra rodičov Jozefa a Anny rod. Piškaninovej, nar. v Snine a bývajúca v Bratislave. Sobáš:28.X.2017 o 14 00 hod. vo farskom kostole. Ohlasujú sa po I. krát.
    Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.
  8. Časopis Posol – odporúčame ho do každej katolíckej rodiny. Predplatné na r. 2018 je potrebné vyplatiť horliteľke Bratstva B. Srdca do konca týždňa – 8,50,-€.

Predmodlievanie sv. ruženca: jednotlivé ročníky z katechéz, ostatné dni ruža č.2, horliteľka p. Magdaléna Chvostaľová.

Sobota, 17 00 hod.: Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohútová, Kristína Gazdová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Janka Piškaninová, Timotej Gič, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Zuzana Dzurková.

Prvoprijímajúci

Veronika Tancošová

Beáta Kohútová

Marek Makar

Upratovanie kostola: utorok, 18 00 hod.:

Andrea Piškaninová, č.d. 503; Lucia Piškaninová, č.d. 29; Anna Piškaninová, č.d. 149; Andrea Piškaninová, č.d. 85; Mária Piškaninová, č.d. 534.

Sára Piškaninová, č.d. 614; Patrícia Piškaninová, č.d. 254; Petra Piteľová, č.d. 4; Monika Polačková, č.d. 245; Helena Polačková, č.d. 434.