"Chváľte, služobníci Pánovi, chváľte meno Pánovo."

Liturgický prehľad na 25. týždeň v Období „cez rok“ 2017

na 25. týždeň v Období „cez rok“ 2017

25. IX.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Jozef Onderčin – pohrebná

26. IX.

Sv. Kozmu a Damiána, mučeníkov; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Jozef, Ján, č.d. 366
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Andrej Petrík, č.d. 75

27. IX.

Sv. Vincenta de Paul, kňaza; spomienka
Sv. Anna 19.00 hod Sv. omša BP Pavlíny Piškaninovej – 80.r.

28. IX.

Sv. Václava, mučeníka; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Veronika Tichá
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP Samuela Piškanina – 18.r.
  19.30 hod Euch. pobožnosť

29. IX.

Sv. Michal, Gabriela a Rafaela, archanjelov; sviatok
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP Michala Kohuta, č.d. 12

30. IX.

Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi; spomienka
Farský kostol 16.00 hod Sobášna sv. omša za novomanželov
  18.00 hod Sv. omša z nedele BP Matúša Harakaľa – 40.r.

1. X.

DVADSIATA  ŠIESTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“

Začiatok Októbrových pobožností

5.30 hod Púť do Obišoviec
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Ján, Anna Kohútovi, č.d. 470

1. Popoludňajšia pobožnosť: Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Hodina Milosrdenstva s eucharistickým požehnaním.
  2. Celodenná eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny: Ut, Štv, Pia od 7 00 – 16 00 hod. (vešpery + euch. pobožnosť). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov; vo štvrtok počas večernej adorácie.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. + Michal Mikula – Pohrebné obrady sa uskutočnia v pondelok, 25.IX.2017 o 13 00 hod. v katedrále v Spišskej Kapitule. Odchod autobusu z farnosti je o 10 00 hod. zo všetkých zastávok v obci. Záujemci nech sa prihlásia v sakristii. Účasť na pohrebe a naša spomienka v modlitbe za jeho dušu nech je prejavom vďačnosti Pánu Bohu za dar kňazského povolania z našej farnosti i za jeho výpomoc v dušpastierskej službe posledné dva roky. Nech odpočíva v pokoji.
  2. Obišovce – Blíži sa čas celodiecéznej odpustovej slávnosti k milostivému obrazu v diecéznom sanktuáriu Bl. Panny Márie Ružencovej  v Obišovciach. Púť do mariánskej svätyne v roku 100. výročia zjavení vo Fatime vyvrcholí 1. októbra 2017 zasvätením našej arcidiecézy Nepoškvrnenému Srdcu bl. Panny Márie. V mene o. arcibiskupa vás pozývame k spoločnému sláveniu Eucharistie, ktoré nech nás zomkne k jednote a stane sa prostriedkom na získanie potrebných milostí pre nás i našu miestnu Cirkev. Zasvätenie je historická udalosť. Kto má možnosť, využime ju a zúčastnime sa na nej aj s rodinou. Dôležité je, aby ste prišli aj s deťmi a birmovancami. Nahláste sa v sakristii čím skôr a nezabudnite na pútnické stoličky. Nastupuje sa na všetkých zastávkach.
  3. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať:
    Štefan Rajňak, rím. kat., syn rodičov Štefana a Kamily rod. Burikovej, nar. v Snine a bývajúci v Dlhom n/Cir. a Veronika Pastyrová, rím. kat., dcéra rodičov Štefana a Viery rod. Sninčákovej, nar. v Humennom a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 30.IX.2017 o 16 00 hod. vo farskom kostole. Ohlasujú sa po III. krát.

Daniel Tancoš, gr. kat., syn rodičov Jána a Jany rod, rod. Levčíkovej, nar. v Michalovciach a bývajúci v Nacinej Vsi a Veronika Krivjanská, rím. kat., dcéra rodičov Jaroslava a Veroniky rod. Piškaninovej, nar. v Snine a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 7.X.2017 o 13 00 hod. vo farskom kostole. Ohlasujú sa po II. krát.

Kristián Ontkoc, rím. kat., syn rodičov Slavomíra a Viery rod. Gajdošovej, bývajúci v Modrej n/Cir. a Jana Mesarošová, rím. kat., dcéra rodičov Jána a Valérie rod. Lelkovej, bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 7.X.2017 o v Kostole Sv. Kríža v Snine. Ohlasujú sa po II. krát.

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 11, horliteľka p. Jana Piškaninová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Rafael Piškanin, Janka Piškaninová, Timotej Gič, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová.

Valéria Čopíková

Marek Makar

Upratovanie kostola: utorok, 17 30 hod.:

Mária Petričová, č.d. 295; Mária Petríková, č.d. 479; Anna Petríková, č.d. 559; Eva Petríková, č.d. 148; Andrea Petríková, č.d. 75.

Upratovanie kostola: piatok, 17 30 hod.:

Denisa Petriková, č.d. 578; Mária Petrová, č.d. 505; Lýdia Petrová, č.d. 165; Anna Petrová, č.d. 277; Erika Petrová, č.d. 604.