"Ty si Mesiáš, Syn živého Boha."

Mt 16, 13-19

Liturgický prehľad na 24. týždeň v Období „cez rok“ 2017

na 24. týždeň v Období „cez rok“ 2017

18. IX.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Jolana Koribaničová

19. IX.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + rod. Dzurkovej
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Jozef Bončík, č.d. 54

20. IX.

Sv. Ondreja a spol. kórejských mučeníkov, spomienka  /  Kántry
Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša + Michal Kováč – 30.deň pohrebu

21. IX.

Sv. Matúša, apoštola a evanjelistu; sviatok
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša BP Jiřího Konečného
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP Augustína Tomáša – 17.r.
  19.30 hod Euch. pobožnosť

22. IX.

Kántry
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP Jozefíny Dzurkovej – 80.r.

23. IX.

Sv. P. Pia z Pietrelciny, kňaza; spomienka / Kántry
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP Anny Piškaninovej
  14.00 hod Sobášna sv. omša za novomanželov
Sv. Anna 17.00 hod Sv. ruženec

24. IX.

DVADSIATA  PIATA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“  /  Dožinková nedeľa
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša + Štefan, Barbora Gazdovi

1. Popoludňajšia pobožnosť: Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Hodina Milosrdenstva s eucharistickým požehnaním.
  2. Celodenná eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny: Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 – 16 00 hod. (vešpery + euch. pobožnosť). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov; vo štvrtok počas večernej adorácie.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Jesenné kántrové dni – sú v tomto týždni v stredu, piatok a sobotu. Počas nich sa modlíme a postíme s úmyslom poďakovania za úrodu.
  2. Dožinky – Spoločné poďakovanie za úrodu bude na budúcu nedeľu pri farskej sv. omši. Záujemci (jednotlivci, spoločenstvá, ruže v Bratstve, mládež) nech si pripravia dožinkové vence a zhromaždia ich pred kostolom. Taktiež aj rodina môže priniesť v košíku z plodov zeme na posvätenie.
  3. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať:
    Jozef Sorokáč, gr. kat., syn rodičov Jozefa a Zlatice rod. Tkáčovej, nar. v Humennom a bývajúci v Humennom a Ivana Saksunová, rím. kat., dcéra rodičov Jozefa a Márie rod. Krivjančinovej, nar. v Snine a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš:23.IX.2017 o 14 00 hod. vo farskom kostole. Ohlasujú sa po III. krát.

Štefan Rajňak, rím. kat., syn rodičov Štefana a Kamily rod. Burikovej, nar. v Snine a bývajúci v Dlhom n/Cir. a Veronika Pastyrová, rím. kat., dcéra rodičov Štefana a Viery rod. Sninčákovej, nar. v Humennom a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 30.IX.2017 o 16 00 hod. vo farskom kostole. Ohlasujú sa po II. krát.

Daniel Tancoš, gr. kat., syn rodičov Jána a Jany rod, rod. Levčíkovej, nar. v Michalovciach a bývajúci v Nacinej Vsi a Veronika Krivjanská, rím. kat., dcéra rodičov Jaroslava a Veroniky rod. Piškaninovej, nar. v Snine a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 7.X.2017 o 13 00 hod. vo farskom kostole. Ohlasujú sa po I. krát.

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 10, horliteľka p. Anna Polačková.

Sobota, 17 00 hod.: Terézia Tomášová, Natália Piškaninová, Viktória Harakaľová, Ema Treščáková, Eliška Tulenková.

Nedeľa, 14 15 hod.: Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Zuzana Dzurková, Zuzana Hajdu, Gabriel Piškanin.

Marek Makar

Monika Nemčíková, č.d. 8; Jarmila Nemčíková, č.d. 557; Zuzana Nemčíková, č.d. 557; Ivana Onderková, č.d. 309; Eva Ondiková, č.d. 100.

Agáta Otavková, č.d. 271; Viera Pastírová, č.d. 570; Jarmila Pastýrová, č.d. 580; Mária Pavlovčinová, č.d. 388; Lucia Petričová, č.d. 4.