"Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou."

Jn 10, 27

Liturgický prehľad na 23. týždeň v Období „cez rok“ 2017

na 23. týždeň v Období „cez rok“ 2017

11. IX.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Ján, Alžbeta, Burdovi, č.d. 383

12. IX.

Mena prebl. Panny Márie; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + rod. Petrovej a Fedákovej
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Gizela Kažimírová

13. IX.

Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša za obr. Jozefa

14. IX.

Sviatok  POVÝŠENIA  SV.  KRÍŽA  /  Záver Novény k Sedembolestnej
  6.00 hod Sv. omša BP Emy, Alexa, Viktórie
  17.00 hod Sv. omša BP Ľubomíra Otavku – 60.r.
    KC na Ľachovú
    Celonočná adorácia

15. IX.

Slávnosť  Bl.  PANNY  MÁRIE  SEDEMBOLESTNEJ, patrónky Slovenska
  6.00 hod Sv. omša + rod. Hančarikovej, č.d. 379
  8.00 hod Sv. omša BP rod. Repkovej

16. IX.

Sv. Kornélia, pápeža a Cypriána, biskupa; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Michal, Mária Repkovi, č.d. 471
Sv. Anna 17.00 hod Sv. ruženec

17. IX.

DVADSIATA  ŠTVRTÁ  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša BP rod. Dzurkovej, č.d. 408

1. Popoludňajšia pobožnosť: Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Hodina Milosrdenstva s eucharistickým požehnaním.
  2. Celodenná eucharistická adorácia: Po, Ut, Štv do 16 00 (vešpery + euch. pobožnosť).
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov; vo štvrtok počas večernej adorácie.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index. V tomto týždni stredoškoláci majú kvôli piatkovej slávnosti katechézu v stredu. Dňom ich katechézy bude piatok.

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 8,9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 1,2.roč SŠ

1. Sviatok Povýšenia Sv. Kríža – slávime vo štvrtok. Je to deň našej úcty vykupiteľskému dielu Ježiša Krista. Po večernej sv. omši si vykonáme pobožnosť Krížovej cesty na Ľachovú.
  2. Slávnosť Bl. Panny Márie Sedembolestnej – je národným sviatkom slovenských katolíkov. Modlíme sa za požehnanie našej vlasti a celého národa.
  3. Ofera na Rádio Lumen – sa uskutoční na budúcu nedeľu. Naše katolícke rádio na Slovensku vysiela vďaka našim modlitbám a finančnej podpore. V rámci svojich možností ho podporme. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.
  4. Odpustová slávnosť v Snine – Farnosť Povýšenia sv. Kríža v Snine pozýva na odpustovú slávnosť v najbližšiu nedeľu. Program je na nástenke.
  5. 40 – dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov na Slovensku – potrvá od 15.IX. Odporúčajú ju naši oo. biskupi do každej farnosti. Tých 40 dní chceme prežiť v osobnej modlitbe za posvätenie kňazov a pridať k tomu sebazaprenia. Kto môže, stredu a v piatok sa odporúča pôst o chlebe a vode. Viac info na postaputzaknazov.sk.
  6. SSV – členovia SSV si v tomto týždni môžu v sakristii vyzdvihnúť kalendár Pútnik svätovojtešský na r. 2018 a podielovú knihu. Členský poplatok je 5,- €. Prosíme vás, aby ste členské vyplatili do konca týždňa.
  7. Poľovnícke združenie LAZY – Dlhé nad Cirochou a Belá nad Cirochou, v spolupráci so starostami obcí Belá n/C a Dlhé n/C a Rímskokatolíckou cirkvou vás pozývajú na Hubertovskú ďakovnú svätú omšu pri oslave Sedembolestnej Panny Márie na kopci medzi Belou a Dlhým pri kríži o 10 30 hod. Po sv. omši je zabezpečený poľovnícky guľáš z diviny.
  8. UPC – V druhej polovici septembra začína akademický rok na vysokých školách. Povzbudzujeme vysokoškolákov, aby aj v meste, v ktorom študujú naďalej žili svoju vieru. Pre stretávanie a pastoráciu vysokoškolákov funguje Univerzitné pastoračné centrum v každom univerzitnom meste. Milí vysokoškoláci, zisti​te si, kde sú omše na vašom internáte alebo vysokej škole. Viac informácii na http://upece.sk/upece-slovenska.
  9. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať:
    Jozef Sorokáč, gr. kat., syn rodičov Jozefa a Zlatice rod. Tkáčovej, nar. v Humennom a bývajúci v Humennom a Ivana Saksunová, rím. kat., dcéra rodičov Jozefa a Márie rod. Krivjančinovej, nar. v Snine a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 23.IX.2017 o 14 00 hod. vo farskom kostole. Ohlasujú sa po II. krát.

Štefan Rajňak, rím. kat., syn rodičov Štefana a Kamily rod. Burikovej, nar. v Snine a bývajúci v Dlhom n/Cir. a Veronika Pastyrová, rím. kat., dcéra rodičov Štefana a Viery rod. Sninčákovej, nar. v Humennom a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš: 30.IX.2017 o 16 00 hod. vo farskom kostole. Ohlasujú sa po I. krát.

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 9, horliteľka p. Mária Kohútová.

Sobota, 17 00 hod.: Kristína Gazdová, Matej Treščák, Filip Kohut, Peter Kohut, Tadeáš Dzurko,

Nedeľa, 14 15 hod.: Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin, Dominika Fencáková, Janka Piškaninová, Timotej Gič.

Dominika Fencáková

Marek Makar

Veronika Krivjanská

Miriama Chvostaľová

Simona Psárová

Mária Mikulová, č.d. 560; Mária Mikulová, č.d. 560; Anna Mikulová, č.d. 560; Mária Milčíková, č.d. 135; Mária Mišenková, č.d. 453.

Anna Miškaninová, č.d. 236; Jozefína Morťaniková, č.d. 480; Lucia Morťaniková, č.d. 480; Katarína Morťaniková, č.d. 56; Viera Muchová, č.d. 3.