"Nezatvrdzujte dnes svoje srdcia, ale počúvajte Pánov hlas."

Mt 6

Liturgický prehľad na 22. týždeň v Období „cez rok“ 2017

na 22. týždeň v Období „cez rok“ 2017

4. IX.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Vincent Lukáč – 1.výr.

5. IX.

Sv. Terézie z Kalkaty, panny; spomienka
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Ján Kováč, č.d. 310

6. IX.

Výročie posviacky katedrálneho chrámu v Košiciach

Začiatok Novény k Bl. Panne Márii Sedembolestnej

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Mária Knižová – 30.deň pohrebu

7. IX.

Troch sv. košických mučeníkov; spomienka  /  Prvý štvrtok mesiaca – Deň modlitieb za kňazov a nové duchovné povolania
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP kňaza Michala Mikulu – 77.r.
    Pob. za kňazov
  19.30 hod Euch. pob.

8. IX.

Sviatok  NARODENIA  Bl.  PANNY  MÁRIE
  6.00 hod Sv. omša + Ján, Katarína Kováčovi, č.d. 310
  17.00 hod Sv. omša + Peter Burda – 10.výr.

9. IX.

Bl. Panny Márie v sobotu; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Ján Čus, č.d. 104
Sv. Anna 17.00 hod Sv. ruženec

10. IX.

DVADSIATA  TRETIA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Sv. Anna 7.30 hod Púť do Rovného
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša poď. Rozálie Treščákovej

1. Popoludňajšia pobožnosť: Dnes je Prvá nedeľa mesiaca. Stretnutie členov Bratstva sv. ruženca na spoločnej modlitbe bude o 14 15 a po Korunke B. Milosrdenstva výmena ružencových tajomstiev.
  2. Eucharistická adorácia vo farskom kostole: vo štvrtok po sv. omši, piatok celodenná.
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov; vo štvrtok počas večernej adorácie.
  4. Novéna k Sedembolestnej: začína v stredu. Modlíme sa ju pred sv. omšou. Spoločne obetujme túto Novénu k Patrónke Slovenska za našu vlasť, za vládnych predstaviteľov, za oslobodenie krajiny od všetkého zla, za upevnenie katolíckej viery a jednotu i súdržnosť sv. Cirkvi. Tieto úmysly vložme do svojich obiet, do znášania nepríjemnosti a krížov a hlavne pamätajme na nich pri sv. omšiach. Aj chorých zapojme do tejto Novény.
  5. Prvý štvrtok mesiaca: Je to deň, keď svoje modlitby obetujeme za posvätenie kňazov a nové duchovné povolania z celej sv. Cirkvi a zvlášť z našej farnosti.
  6. Sviatok Narodenia bl. Panny Márie: Božia Matka má svoj deň narodenín. Ako sa na jej deti patrí, prinesme našej Matke dar v podobe nábožne prežitého sviatočného dňa na jej oslavu v adorujúcej prítomnosti pred Najsv. Sviatosťou, s modlitbou sv. ruženca a prijatím Božieho Syna v Eucharistii.
  7. Farská katechéza: Začal sa nový šk. rok. Popri vedomostiach získavaných v škole potrebných pre pozemský život, potrebujeme sa vzdelávať vo viere potrebnej pre večný život a upevňovať ju vo farskom spoločenstve v našej „farskej škole“ na katechézach. Naliehavo prosíme rodičov, aby nezanedbali túto náboženskú povinnosť a dohliadli na pravidelnú dochádzku. Vyučovanie náboženstva v škole je skôr v teoretickej rovine získavania vedomostí. Prakticky žiť svoju vieru sa učíme aktívnym životom vo farnosti na katechézach: spoločne sa modliť, spolu tráviť čas, pomôcť pri prácach okolo kostola a fary a tvoriť spoločenstvo. Neberme to na ľahkú váhu a neznevažujme v mysliach mladých potrebu farskej katechézy.
    Prosíme všetkých žiakov od 1.roč. ZŠ do 2.roč. SŠ, aby prišli na prvé tohtoročné stretnutie v piatok na večernú sv. omšu a po nej zostali v kostole. V škole už budú mať stabilný rozvrh hodín a podľa náročnosti jednotlivých dní, si každý ročník môže vybrať deň na katechézu, ktorý mu najviac vyhovuje. Ide o naše spoločné dobro, o budúcnosť žitej viery jednotlivca i celej farnosti. Nech nám všetkým na nej záleží.
  1. Púť do Rovného: Tradične na sviatok Narodenia Bl. Panny Márie vás pozývame na pešiu púť do Rovného, ktorá začne spoločnou modlitbou a požehnaním pútnikov v Kostole sv. Anny. Obetu putovať pešky spojme s námahou i úmyslom, s ktorým sa tam uberáme.
  2. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Jozef Sorokáč, gr. kat., syn rodičov Jozefa a Zlatice rod. Tkáčovej, nar. v Humennom a bývajúci v Humennom a Ivana Saksunová, rím. kat., dcéra rodičov Jozefa a Márie rod. Krivjančinovej, nar. v Snine a bývajúca v Dlhom n/Cir. Sobáš:23.IX.2017 o 14 00 hod. vo farskom kostole. Ohlasujú sa po I. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 8, horliteľka p. Veronika Krivjanská.

Sobota, 17 00 hod.: Kristína Piškaninová, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohutová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Zuzana Dzurková, Zuzana Hajdu, Samuel Hajdu.

Valéria Čopíková

Miriama Chvostaľová

Zuzana Dzurková

Marek Makar

Dominika Fencáková

Eva Mesarošová, č.d. 626; Mária Mesarošová, č.d. 612; Ingrida Mesarošová, č.d. 472; Michaela Mesarošová, č.d. 626; Pavlína Mesárošová, č.d. 321.

Michaela Mesárošová, č.d. 321; Jozefína Michalková, č.d. 330; Erika Michrinová, č.d. 518; Jana Miczková, č.d. 107; Anna Miková, č.d. 486.