"Mária hovorila: „Velebí moja duša Pána a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi.“"

Lk 1, 46-47

Liturgický prehľad na 17. týždeň v Období „cez rok“ 2017

na 17. týždeň v Období „cez rok“ 2017

31. VII.

Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza; spomienka
Farský kostol 7.30 hod Sv. omša + Bernardína Petríková

1. VIII.

Sv. Alfonza de Liguori, biskupa a učiteľa Cirkvi; spomienka
Farský kostol 7.30 hod Sv. omša + Ján, Mária Ivanovi

2. VIII.

Deň Porciunkuly
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša BP Mariána Polačka – 50.r.

3. VIII.

Prvý štvrtok mesiaca – Deň modlitieb za kňazov a nové duchovné povolania
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša BP Margity Burdovej – 75.r.
  23.00 hod Sv. hodina Getsemani

4. VIII.

Prvý piatok mesiaca
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Ľubomír Ivan, č.d. 453
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša BP čl. Bratstva B. Srdca
    + Pob. na I. piatok

5. VIII.

Výročie posviacky  Hlavnej mariánskej baziliky v Ríme – Bl. Panny Márie Snežnej  /  Prvá sobota mesiaca
Farský kostol  7.00 hod Fatima BP čl. Bratstva sv. ruženca
Sv. Anna 19.00 hod Sv. ruženec

6. VIII.

Slávnosť  PREMENENIA  PÁNA  /  Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP rod. Petrovej, č.d. 505
  15.00 hod Pob. na I. nedeľu

1. Popoludňajšia pobožnosť: Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Hodina Milosrdenstva.
  2. Celodenná eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny: streda, piatok od 7 00 – 17 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Deň Porciunkuly: V stredu (2.VIII.) je Deň Porciunkuly. Porciunkula je kostol v Assisi, kde sv. František dostal vo vízii prísľub zvláštnych milostí od Ježiša Krista. Tento kostol bol Sv. stolicou obdarovaný úplnými odpustkami. Odpustky v tento deň sú rozšírené na všetky katedrálne, farské a františkánske kostoly v celej Cirkvi. Podmienky na ich získanie: nábožná návšteva kostola spojená s Modlitbou Pána a Vyznaním viery. V tento deň treba pristúpiť k sv. prijímaniu a pomodliť sa na úmysel Sv. Otca. Odpustky možno získať pre seba alebo pre duše v očistci.
  5. V tomto týždni: Nezabúdajme na Prvý štvrtok v modlitbách prosiť za posvätenie kňazov a bohoslovcov a za nové kňazské a rehoľné povolania. Prvý piatok je dňom našej vynáhrady Božskému Srdcu Ježišovmu za hriechy skrze sv. prijímanie a odprosujúcu adoráciu. Fatimskou sobotou sa pripájame k celej sv. Cirkvi, ktorá v tejto storočnici jubilea nás pozýva k spoločnej modlitbe vynáhrady Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a k vyprosovaniu obrátenia sveta a za pokoj v ňom. Na Prvú nedeľu popoludní bude výmena ružencových tajomstiev.
  6. Augustová ofera: na rekonštrukciu farského kostola bude najbližšiu nedeľu. Za vašu štedrosť Pán Boh zaplať.
  7. Čas žatvy: Modlime sa za roľníkov a pracovníkov na poliach, aby s Božou pomocou zozbierali úrodu na roliach.
  8. Prázdniny: Pripomínajme deťom a mládeži, aby využili čas na stretávanie s Pánom Bohom pri sv. omši a adorácii.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 3, horliteľka p. Anna Fencáková.

Sobota, 19 00 hod.: Michal Kohut, Kristína Piškaninová, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik.

Nedeľa, 14 15 hod.: Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Zuzana Dzurková, Zuzana Hajdu, Samuel Hajdu.

Valéria Čopíková

Marek Makar

Simona Psárová

Mária Kováčová, č.d. 310; Andrea Kováčová, č.d. 237; Michaela Kováčová, č.d. 175; Františka Kováčová, č.d. 145; Barbora Kováčová, č.d. 237.

Zuzana Kováčová, č.d. 310; Andrea Krajníková, č.d. 481; Jana Krivjančinová, č.d. 203; Valéria Krivjančinová, č.d. 342; Nataša Krivjančinová, č.d. 197.