"Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou."

Jn 10, 27

Liturgický prehľad na 12. týždeň v Období „cez rok“ 2017

na 12. týždeň v Období „cez rok“ 2017

26. VI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Andrej Lelko – 7.výr.

27. VI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša BP Jaroslava Holpu

28. VI.

Vigília sv. apoštolov Petra a Pavla
Farský kostol 18.00 hod Vigília – Sv. omša s vešperami BP novomanž. Božidarových, č.d. 513

29. VI.

Slávnosť  SV.  PETRA  A  PAVLA,  APOŠTOLOV  –  prikázaný sviatok
  6.00 hod Sv. omša + rod. Ondušovej a Hančarikovej

30. VI.

Prvých sv. mučeníkov Cirkvi v Ríme; spomienka  /  Záver šk. roka – Te Deum
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Helena Burdová – 2.výr.
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša – Te Deum BP Matúša Makaru – 2.r.

1. VII.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + čl. Bratstva sv. ruženca

2. VII.

TRINÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ ROK“  /  Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša BP Ondreja Demského – 25.r.

1. Popoludňajšia pobožnosť: Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Hodina Milosrdenstva.
  2. Celodenná eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny: streda, štvrtok, piatok od 7 00 – 17 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 1.roč. SŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – 8.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť II.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč ZŠ

1. Júnové pobožnosti: Ukončíme v piatok. Nech láska k Najsv. Srdcu Ježišovmu udržiava našu horlivosť pri pravidelných adoráciách.
  2. Slávnosť sv. apoštolov Petra a Pavla: V stredu začína vigília tohto sviatku. V predvečer – na vigíliu slávnosti bude vyvesená na veži kostola Pápežská zástava ako symbol našej spolupatričnosti s Rímskou cirkvou.

Vo štvrtok slávime tento sviatok ako prikázaný – t.z. pod ťažkým hriechom vo svedomí sa zdržiavame telesných prác a nákupov a zúčastňujeme sa sv. omše. Kto má nejaký náboženský predmet posvätený od Sv. otca alebo biskupa, môže v tento deň získať úplné odpustky, ak splní všetky podmienky k ich získaniu a daný predmet si uctí (napr. pobozkaním). V deň sviatku sv. Petra a Pavla pri sv. omšiach je v celej Cirkvi ofera na podporu dobročinných diel Sv. otca Františka. Svojím milodarom prispievame k jeho apoštolskej činnosti a podpore odstraňovania ľudskej biedy. V mene Sv. otca Pán Boh zaplať.

3. Požehnanie motorových vozidiel: Bude vo štvrtok po večernej sv. omši na parkovisku pri Kostole sv. Anny. Prosíme Pána Boha o pomoc a ochranu na cestách zvlášť počas letných mesiacov.
  4. Ďakovná sv. omša – Te Deum: Bude na záver šk. roka pre všetkých žiakov a študentov v piatok. Po celoročnom prosení chceme aspoň jednou sv. omšou poďakovať za Božiu pomoc počas šk. roka a prosiť o požehnanie na prázdniny. Spoločné rozlúčky jednotlivých tried nech sa nekonajú práve v čase ďakovnej sv. omše (zvlášť deviataci). Na sv. omši sa treba zúčastniť.
  5. Obišovce: Zapísať sa na fatimskú sobotu možno do piatku, 30.6.2017. Spoločný autobus pôjde v sobotu o 6 00 Nástup pri kostole a Bomese. Pre tých, čo ostávajú doma, bude ráno sv. omša so spoločným sv. ružencom.
  6. Prvá nedeľa mesiaca: Popoludní bude výmena ružencových tajomstiev.
  7. Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať:

Miloš Staško, rím. kat., syn rodičov Jozefa a Marty rod. Lelkovej, nar. v Snine a bývajúci v Dlhom n/Cir. a Martina Lorková, rím. kat., dcéra rodičov Jozefa a Márie rod. Faltinovej, nar. v Levoči a bývajúca v Dlhých Strážach. Sobáš: 1.VII.2017 v Spišskom Štvrtku.

Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 11, horliteľka p. Jana Piškaninová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Zuzana Chvostaľová, Zuzana Dzurková, Zuzana Hajdu, Samuel Hajdu, Gabriel Piškanin.

Zuzana Dzurková

Veronika Krivjanská

Dominika Fencáková

Marek Makar

Mária Hrehová, č.d. 287; Mária Hrinová, č.d. 459; Alžbeta Hrinová, č.d. 522; Juliana Hrinová, č.d. 522; Eva Hudáková, č.d. 218.

Upratovanie kostola: piatok, 18 45 hod.:

Dominika Hudáková, č.d. 218; Denisa Hudáková, č.d. 218; Magdaléna Iľková, č.d. 404; Renáta Jakubová, č.d. 63 Anna Janovčíková, č.d. 204.