"Dobroreč, duša moja, Pánovi"

Liturgický prehľad na 11. týždeň v Období „cez rok“ 2017

na 11. týždeň v Období „cez rok“ 2017

19. VI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Miroslav Kuzemka – 1.výr.

20. VI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Alojz, František Božidarovi, č.d. 286

21. VI.

Sv. Alojza Gonzágu, rehoľníka; spomienka
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + rodičia Čusovi, č.d. 264

22. VI.

Záver Novény k Božskému Srdcu
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša BP Viery Lelkovej – 60.r.

23. VI.

Slávnosť  NAJSVÄTEJŠIEHO  SRDCA  JEŽIŠOVHO
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Odprosujúca pobožnosť + kňaz Ján Tomko a účastníci Krvavej nedele

24. VI.

Slávnosť  NARODENIA  SV.  JÁNA  KRSTITEĽA
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP rod. Chvostaľovej, č.d. 10

25. VI.

DVANÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ ROK“
Farský kostol 7.30 hod Sv. omša + Anna Brudňáková – 1.výr.

1. Popoludňajšia pobožnosť: Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Hodina Milosrdenstva.
  2. Celodenná eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny: v tomto týždni súkromne. Kostol je otvorený celý deň.
  3. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 1.roč. SŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – 8.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť II.

Katechéza – 9.roč ZŠ

Katechet. miestnosť I.

1. Novéna k Najsv. Srdcu Ježišovmu: Modlíme sa ju do štvrtku. Počas celého mesiaca majme na pamäti zmierovanie Božského Srdca za hriechy sv. prijímaním a kajúcimi skutkami.
  2. Slávnosť Najsv. Srdca Ježišovho: V piatok je deň úcty Božského Srdca. Zvlášť členovia Bratstva Božského Srdca ho majú náležite sláviť. Každá rodina sa môže zasvätiť Ježišovmu Srdcu. Modlitba je v JKS. V tento deň po sv. prijímaní kňaz prednáša odprosujúcu modlitbu spojenú s úplnými odpustkami.
  3. Slávnosť Narodenia sv. Jána Krstiteľa: Sviatok nepoškvrneného Srdca P. Márie sa v tomto roku neslávi, lebo je deň sv. Jána.
  4. Júnová ofera: Na budúcu nedeľu bude júnová ofera na kostolné potreby. Pán Boh zaplať.
  5. Púť do Fatimy: Modlíme sa za jej požehnaný priebeh, za všetkých pútnikov a ich šťastný návrat. Počas púte zastupuje farnosť Snina – Sv. Kríža. V prípade zaopatrovania umierajúcich a pohrebov t.č. 0918 601 051.
  6. Obišovce: júla má náš Cirošský dekanát pripraviť celodiecéznu fatimskú sobotu. Zúčastní sa jej aj naša farnosť. Záujemci o autobus nech sa prihlásia v sakristii čím skôr. Birmovanci vykonajte si púť v rámci prípravy na birmovku – zapíšte sa.
  7. Farský letný tábor sa uskutoční v dňoch 31.7.2017-4.8.2017 vo Vysokej nad Uhom. Cena tábora: 60€ (pri väčšom počte súrodencov – 2 a viac – sa každému ďalšiemu súrodencovi znižuje cena o 5€). Prihlášky si vyzdvihnite vzadu na stolíku. Vyplnené prihlášky odovzdajte do 2.7.2017 Zuzane Dzurkovej. Odovzdané prihlášky sú záväzné! Viac informácií v prihláške.
  8. Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať:

Miloš Staško, rím. kat., syn rodičov Jozefa a Marty rod. Lelkovej, nar. v Snine a bývajúci v Dlhom n/Cir. a Martina Lorková, rím. kat., dcéra rodičov Jozefa a Márie rod. Faltinovej, nar. v Levoči a bývajúca v Dlhých Strážach. Sobáš: 1.VII.2017 v Spišskom Štvrtku.

Ohlasujú sa po II. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 10, horliteľka p. Anna Polačková.

Dominika Fencáková

Zuzana Dzurková

Marek Makar

Upratovanie kostola: pondelok, 18,30 hod.:

Anna Havrilčáková, č.d. 47; Štefánia Hišemová, č.d. 3; Valéria Holpová, č.d. 485; Mária Holpová, č.d. 357; Jana Holpová, č.d. 129.

Upratovanie kostola: sobota, 7,30 hod.:

Mária Holpová, č.d. 485; Beáta Hoľková, č.d. 31; Patrícia Hoľková, č.d. 31; Mária Horňáková, č.d. 555; Adriana Hrehová, č.d. 280.