"Mária hovorila: „Velebí moja duša Pána a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi.“"

Lk 1, 46-47

Liturgický prehľad na 10. týždeň v Období „cez rok“ 2017

na 10. týždeň v Období „cez rok“ 2017

12. VI.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Miroslav, Paulína, Ľubica

13. VI.

Sv. Antona Paduánskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi; spomienka
Farský kostol  7.00 hod Sv. omša + Pavol Burda – 2.výr.

14. VI.

Vigília slávnosti Božieho Tela  /  Začiatok Novény k Najsv. Srdcu Ježišovmu
Farský kostol   Novéna
  18.00 hod Vigília – Sv. omša s vešperami BP rod. Muchovej a Haburajovej

15. VI.

Slávnosť  NAJSVÄTEJŠIEHO  KRISTOVHO  TELA  A  KRVI  –  prikázaný sviatok
  6.00 hod Sv. omša + Edita Psárová – 30.deň pohrebu
  18.00 hod Farská sv. omša

za farnosť

za prvoprijímajúce deti

Eucharistická procesia

16. VI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + rodičia Kováčovi a Repkovi

17. VI.

Bl. Panny Márie v sobotu; spomienka
Farský kostol 7.30 hod Sv. omša BP Rastislava Gábriša – 40.r.

18. VI.

JEDENÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ ROK“
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša BP Jána Skarbu – 60.r.

1. Popoludňajšia pobožnosť: Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Vešpery v Hodine Milosrdenstva.
  2. Celodenná eucharistická adorácia vo farskom kostole: štvrtok. Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 1.roč. SŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – 8.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť II.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč ZŠ

1. Novéna k Najsv. Srdcu Ježišovmu: Začína od stredy v rámci Júnových pobožností pred sv. omšou. Je to 9 dní úcty Ježišovho Srdca, ktorými ho chceme modlitbami a sv. prijímaním uzmierovať za naše hriechy.
  2. Sviatok Božieho Tela: V stredu večer začíname vigíliu tohto sviatku. Kostol sv. Anny má pôvodný titul „Kostol Večere Pánovej“, preto má úzky súvis s týmto sviatkom. Patrí sa, aby sme zvlášť v ňom preukazovali eucharistickú poklonu Ježišovi Kristovi a aby sme povzbudili aj deti a mladých ku každodennej adorácii Oltárnej Sviatosti.

Sviatok Najsv. Kristovho Tela a Krvi je prikázaným sviatkom. Zaväzuje nás pod ťažkým hriechom účasťou na sv. omši a zdržiavaním sa telesných prác a nákupov.

Po večernej sv. omši vo štvrtok oslávime tento sviatok eucharistickou procesiou pri 4 oltárikoch. Celú farnosť pozývame, aby sa zapojila do tohto sprievodu. Zachovajme úctu a dôstojnosť procesie, ktorá je verejným vyznaním našej katolíckej viery v eucharistickú prítomnosť Ježiša Krista v Oltárnej Sviatosti. Vyhýbajme sa zbytočnému rečneniu, náhleniu a neúctivému správaniu. Rodičia pripravte deťom lupene kvetov. Do procesie nech sa zapoja deti, mládež, speváci a všetci farníci. Vopred ďakujeme za príkladnú úctu Oltárnej Sviatosti, ktorú prejavujete pri adoráciách a procesii. Pri záverečnom požehnaní možno v tento deň za obvyklých podmienok získať úplné odpustky. Kto potrebuje, môže sa počas týždňa vyspovedať.

V mene farnosti chceme poďakovať p. Jurajovi Nemčíkovi za zhotovenie nových konštrukcií – oltárikov na procesiu Božieho Tela. Pán Boh zaplať.

3. Púť do Fatimy: Modlíme sa za jej požehnaný priebeh. Púť začíname v piatok sv. omšou o 6 00, odchod je o 8 00 hod. od farského kostola. Počas púte zastupuje farnosť Snina – Sv. Kríža. Tam sa obracajte v prípade zaopatrovania umierajúcich a pohrebov. T.č. 0918 601 051.
  4. Obišovce: júla má náš Cirošský dekanát pripraviť celodiecéznu fatimskú sobotu. Zúčastní sa jej aj naša farnosť. Záujemci o autobus nech sa prihlásia v sakristii čím skôr.
  5. Darovanie krvi: Je možné vo štvrtok v CZŠ v Belej n/Cir. od 8 00 do 11 30
  6. Pastoračný ročník: V našej farnosti ho absolvuje Miloš Jaklovský, bohoslovec 2.roč. Kňazského seminára sv. Karola Boromejského v Košiciach. Je rodákom zo Sabinovskej farnosti. Od 1.IX. v rámci formácie ku kňazstvu bude vypomáhať v pastoračnej činnosti. Zahrňme ho do svojich modlitieb.
  7. Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať:

Miloš Staško, rím. kat., syn rodičov Jozefa a Marty rod. Lelkovej, nar. v Snine a bývajúci v Dlhom n/Cir. a Martina Lorková, rím. kat., dcéra rodičov Jozefa a Márie rod. Faltinovej, nar. v Levoči a bývajúca v Dlhých Strážach. Sobáš: 1.VII.2017 v Spišskom Štvrtku.

Ohlasujú sa po I. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 9, horliteľka p. Mária Kohútová.

Dominika Fencáková

Veronika Krivjanská

Zuzana Dzurková

Štefánia Harakaľová, č.d. 532; Mária Harakaľová, č.d. 78; Emília Harakaľová, č.d. 296; Marcela Harakaľová, č.d. 609; Silvia Harakaľová, č.d. 212.

Soňa Harakaľová, č.d. 609; Alena Hašuľová, č.d. 384; Alena Hašuľová, č.d. 106; Zdenka Havrilčáková, č.d. 47; Miroslava Havrilčáková, č.d. 47.