"Dobroreč, duša moja, Pánovi"

Liturgický prehľad na Piaty veľkonočný týždeň 2017

na Piaty veľkonočný týždeň 2017

15. V.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Júlia, Andrej Lelkovi, č.d. 233
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša zdr. Anny Makovcovej, č.d. 320

16. V.

Sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša BP Viktórie, Ester, Vladislava
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša BP manž. Kohútových – 25. výr. sob.

17. V.

Sv. Anna 19.00 hod Máj. pob . + Sv. omša + Michal Harakaľ – 6.výr.

18. V.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Ján Lelko – 30.deň pohrebu
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša + kňaz Ján Tomko
  20.30 hod Euch. pobožnosť

19. V.

Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša BP Štefana Dzurka – 20.r.

20. V.

Farský kostol 7.00 hod Máj. pob . + Sv. omša + Štefan Piškanin – 2.výr.
Sv. Anna 15.00 hod Sobášna sv. omša za novomanželov
  19.00 hod Sv. ruženec

21. V.

ŠIESTA  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA
Farský kostol 6.45 hod  Ranné chvály
  7.00 hod Sv. omša BP Františka Kohúta – 60.r.
    Hodina Milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť: Spoločná modlitba sv. ruženca s Májovou pobožnosťou začne o 14 15 a po nej Vešpery s euch. požehnaním v Hodine Milosrdenstva.
  2. Celodenná eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny: pondelok, utorok, štvrtok, piatok od 7 00 – 17 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia pred prvým piatkom: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele sviatkov. Vo štvrtok je možnosť aj počas večernej adorácie (sv. spoveď, duchovný rozhovor).
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 1.roč. SŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – 8.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť II.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč ZŠ

1. Májové pobožnosti: Pokračujme v horlivosti na Loretánskych litániách. Povzbudzujme našu mládež k hojnejšej účasti, aby sa im Panna Mária stala útočiskom v ich potrebách.
  2. Novéna k sv. Rite: Modlíme sa ju v spoločenstve Modlitby matiek pred večernou sv. omšou v rámci sv. ruženca pri relikviách sv. Rity. Vzývame ju ako patrónku v ťažkých životných situáciách.
  3. Májová ofera: na rekonštrukciu kostola a na kostolné potreby (spolu) bude nasledujúcu nedeľu. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.
  4. Rádio Mária: Od 13.V.2017 Rádio Mária bude vysielať už aj v slovenčine. Oznamy nájdete na http://radiomariaslovakia.sk/
  5. Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať:

František Cmorej, rím. kat., syn rodičov Františka a Ruženy rod. Baluchovej, nar. v Levoči a bývajúci v Dúbrave a Anežka Tomášová, rím. kat., dcéra rodičov Františka a Heleny rod. Fencákovej, nar. v Snine a bývajúci Dlhom n/Cir. Sobáš: 20.V.2017 v Dlhom n/Cir.

Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 4, horliteľka p. Anna Komarcová, večer Modlitby matiek.

Sobota, 19 00 hod.:  – Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohútová, Kristína Gazdová, Matej Treščák.

Nedeľa, 14 15 hod.: Samuel Hajdu, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin, Dominika Fencáková, Justína Kohútová.

Dominika Fencáková

Zuzana Dzurková

Valéria Čopíková

Nikola Skvašíková

Xxx

Veronika Krivjanská

Marek Makar

Emília Fencáková, č.d. 620; Jana Fencáková, č.d. 121; Lenka Fencáková, č.d. 584; Martina Fencáková, č.d. 36; Eva Fencáková, č.d. 490.

Katarína Fencáková, č.d. 620; Dominika Fencáková, č.d. 620; Eliška Fencáková, č.d. 36; Helena Focková, č.d. 548; Eva Frimmerová, č.d. 334.