"Tvoje milosrdenstvo, Pane, nech je nad nami"

Liturgický prehľad na Štvrtý veľkonočný týždeň 2017

na Štvrtý veľkonočný týždeň 2017

8. V.

Farský kostol 19.00 hod Máj. pob . + Sv. omša BP Viktórie Kocikovej – 18.r.

9. V.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Ján Čus, č.d. 104
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša BP Petra Mesaroša – 18.r.

10. V.

Sv. Anna 19.00 hod Máj. pob . + Sv. omša BP manž. Polačkových, č.d. 301

11. V.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Rudolf Dzurko
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša BP Márie Leňkovej – 83.r.
  20.30 hod Euch. pobožnosť

12. V.

Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša BP Márie Harvanovej – 80.r.

13. V.

Bl. Panny Márie Fatimskej – 100. rokov zjavenia / Začiatok Novény k sv. Rite
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + st. rod. Sninčákovi a Pastýrovi

14. V.

PIATA  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA
Farský kostol 6.45 hod  Ranné chvály
  8.00 hod Sv. omša BP Milana Dzurka – 23.r.
    Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť: Dnes je Prvá nedeľa mesiaca. Po farskej sv. omši nasleduje euch. adorácia. Spoločná modlitba členov Bratstva sv. ruženca s Májovou pobožnosťou začne o 14 15 a po nej Vešpery s euch. požehnaním v Hodine Milosrdenstva. V závere výmena ružencových tajomstiev.
  2. Celodenná eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny: pondelok, utorok, štvrtok, piatok od 7 00 – 17 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia pred prvým piatkom: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele sviatkov. Vo štvrtok je možnosť aj počas večernej adorácie (sv. spoveď, duchovný rozhovor).
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 1.roč. SŠ

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – 8.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť II.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč ZŠ

1. Májové pobožnosti: Horlivo prichádzajme na Loretánske litánie. Sú ozdobou tohoto mariánskeho mesiaca. Dôverujme Panne Márii a každý deň sa jej zverujme so svojimi životnými situáciami. Jej ochrana je naša istota.
  2. Novéna k sv. Rite: Pred dvoma rokmi sme navštívili Casciu (Kaššu) v Taliansku, kde žila sv. Rita, patrónka v ťažkých životných situáciách. Tamojšie sanktuárium nám darovalo jej relikviu – časť mníšskeho habitu, ktorý nosila. Modlitby matiek sa podujali modliť novénu k tejto svätici pri jej relikviách. Novéna začína 13. mája. V tomto roku ju začneme spolu v Zakopanom.
  3. Farské púte:

Zakopane – odchod je v sobotu, 13.V.2017 o 5 00 hod. zo všetkých zastávok v obci.

Czenstochówa, Licheń – 15.V. (večer) – 20.V. Cena 130,- €. Zápis v sakristii do zajtra.

4. Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať:

František Cmorej, rím. kat., syn rodičov Františka a Ruženy rod. Baluchovej, nar. v Levoči a bývajúci v Dúbrave a Anežka Tomášová, rím. kat., dcéra rodičov Františka a Heleny rod. Fencákovej, nar. v Snine a bývajúci Dlhom n/Cir. Sobáš: 20.V.2017 v Dlhom n/Cir.

Ohlasujú sa po II. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 3, horliteľka p. Anna Fencáková.

Sobota – Púť do Zakopaneho

Nedeľa, 14 15 hod.: Peter Frimmer, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Zuzana Dzurková, Zuzana Hajdu.

Marek Makar

Valéria Čopíková

Nikola Skvašiková

Lenka Dzurková, č.d. 408; Diana Dzurková, č.d. 81; Denisa Dzurková, č.d. 365; Monika Dzurková, č.d. 365; Zuzana Dzurková, č.d. 408.

Upratovanie kostola: piatok, 18 45 hod.:

Laura Dzurková, č.d. 156; Lucia Džuganová, č.d. 621; Anna Džuganová, č.d. 621; Anna Fencáková, č.d. 318; Iveta Fencáková, č.d. 122.