"Dobroreč, duša moja, Pánovi"

Liturgický prehľad na Tretí veľkonočný týždeň 2017

na Tretí veľkonočný týždeň 2017

1. V.

Začiatok Májových pobožností
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša + Mária Fencáková – 5.výr.

2. V.

Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Juraj, Alžbeta Sninčákovi
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša BP Nikoly Gazdovej – 18.r.

3. V.

Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov; sviatok
Sv. Anna 19.00 hod Máj. pob . + Sv. omša BP Mareka Repka – 20.r.

4. V.

Prvý štvrtok mesiaca – Deň modlitieb za kňazov a nové duchovné povolania
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Ján Radoňák – 30.deň pohrebu
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša BP Vincenta Burdu – 40.r.
  23.00 hod Sv. hodina Getsemani

5. V.

Prvý piatok mesiaca
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + čl. Bratstva B. Srdca
Farský kostol 18.00 hod Máj. pob . + Sv. omša + Mária, Veronika, č.d. 304

6. V.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 7.00 hod Fatima + čl. Bratstva sv. ruženca
  18.00 hod Sv. ruženec

7. V.

ŠVRTÁ  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA  – Nedeľa Dobrého Pastiera

Prvá nedeľa mesiaca

8.00 hod Sv. omša + Michal Piškanin – 5.výr.
    Hodina Milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť: Dnes spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Vešpery s euch. požehnaním v Hodine Milosrdenstva.
  2. Celodenná eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny: pondelok, utorok, štvrtok, piatok od 7 00 – 17 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia pred prvým piatkom: pondelok, utorok, štvrtok od 16 00 Vo štvrtok je možnosť aj počas večernej adorácie (sv. spoveď, duchovný rozhovor). Očistime svoje srdcia, aby ozdobené posväcujúcou milosťou boli schopné každý deň sa stretnúť s Pannou Máriou pri Májovej pobožnosti.
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index.

Katechéza – 1.roč. SŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – 8.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť II.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč ZŠ

1. Týždeň modlitieb za kňazov a nové duchovné povolania: Začína zajtra a trvá do Nedele Dobrého Pastiera. Sv. Cirkev nás vyzýva slovami Ježiša Krista: „Proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu!“ Dôležitosť duchovných povolaní je záležitosťou našich modlitieb, sv. prijímaní a dobrých skutkov na tento úmysel. Ak budeme mať svätých kňazov, budeme posväcovaní aj my. Ak budeme mať svätých rehoľníkov a rehoľné sestry, bude sa mať kto modliť a obetovať za spásu sveta. Zvlášť pamätajme na našich košických bohoslovcov a tých, čo ich vychovávajú a učia. Na budúcu nedeľu je ofera na Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach. V mene predstavených Kňazského seminára a seminaristov Pán Boh zaplať.
  2. Májové pobožnosti: Sú prejavom našej lásky a úcty k Matke Božej. Čaká nás ako Matka svoje deti každý deň. Nesklamme ju. Veďme k tejto pobožnosti aj naše deti a mladých, aby sa naučili žiť život vernosti Pánu Ježišovi podľa jej príkladu a s jej pomocou. Ráno sa ju modlíme v rámci sv. ruženca a večer pred sv. omšou.
  3. Prvý piatok odprosujme za hriechy Božského Srdca, ktorými znevažujeme dobrotu nebeského Otca a v prvú sobotu vynahradzujme za urážky voči Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Na prvú nedeľu popoludní bude výmena ružencových tajomstiev.
  4. Farské púte:

Fatima – zapísaní záujemci nech v sakristii nahlásia údaje do poisťovne (adresu, rodné číslo, číslo OP) a vyplatia cestovné.

Zakopane – Z príležitosti 100. výročia fatimských zjavení vás pozývame v sobotu 13. mája na púť do Zakopaneho, kde sa nachádza Sanktuárium Matky Božej Fatimskej ako vótum vďačnosti za záchranu života Pp. Jána Pavla II. počas atentátu 13.V.1981 a ktoré aj on sám osobne navštívil. Sanktuárium spravujú pátri pallotíni. Cena 11,-€. Záujemci sa môžu hlásiť v sakristii a hneď vyplatiť cestovné.

Czenstochówa, Licheń – 15.V. (večer) – 20.V. Zápis v sakristii.

5. Kostolné záhrady: Všetkým dobrodincom za milodary a aj okrasné kry a kvety Pán Boh zaplať. Počas celého roka môžete pomôcť pri našich kostoloch sadenicami, aj osobnou pomocou v záhradách.
  6. Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať:

František Cmorej, rím. kat., syn rodičov Františka a Ruženy rod. Baluchovej, nar. v Levoči a bývajúci v Dúbrave a Anežka Tomášová, rím. kat., dcéra rodičov Františka a Heleny rod. Fencákovej, nar. v Snine a bývajúci Dlhom n/Cir. Sobáš: 20.V.2017 v Dlhom n/Cir.

Ohlasujú sa po I. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

7. Matrika našej farnostiapríl 2017:

Do sv. Cirkvi sme krstom prijali:
    Richard Nemčík, *15.III.2017, krst 22.IV.2017

Sviatosť manželstva prijali:
    Tibor StančíkEva Junáková, sobáš 29.IV.2017

Do večnosti sme vyprevadili:
    Ján Radoňák, *6.VI.1933, +4.IV.2017
    Ján Lelko, *27.V.1953, +16.IV.2017

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 2, horliteľka p. Magdaléna Chvostaľová.

Sobota, 18 00 hod.: Jana Tomášová, Šimon Tkáč, Michal Kohut, Kristína Piškaninová, Anastázia Krivjanská.

Nedeľa, 14 15 hod.: Rafael Piškanin, Dominika Fencáková, Justína Kohútová, Janka Piškaninová, Timotej Gič.

Dominika Fencáková

Zuzana Dzurková

Valéria Čopíková

Nikola Skvašiková

Marek Makar

Beáta Kohútová

Daniela Dzurková, č.d. 442; Jana Dzurková, č.d. 544; Františka Dzurková, č.d. 365; Anna Dzurková, č.d. 81; Monika Dzurková, č.d. 365.

Erika Dzurková, č.d. 156; Ľubomíra Dzurková, č.d. 408; Gabriela Dzurková, č.d. 457; Anna Dzurková, č.d. 72; Anna Dzurková, č.d. 582.