"Dobroreč, duša moja, Pánovi"

Liturgický prehľad na Druhý veľkonočný týždeň 2017

na Druhý veľkonočný týždeň 2017

24. IV.

Sv. Juraja, mučeníka; spomienka
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša BP manž. Bončíkových – 45.r. sob.

25. IV.

TRETIA  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA
  8.00 hod Sv. omša BP Heleny Gajdošovej
    Hodina Milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť: Dnes spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Vešpery s euch. požehnaním v Hodine Milosrdenstva.
  2. Celodenná eucharistická adorácia vo farskom kostole: pondelok, utorok, štvrtok, piatok od 7 00 – 17 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov. Vo štvrtok je možnosť aj počas večernej adorácie (sv. spoveď, duchovný rozhovor).
  4. Farská katechéza: Žiaci si majú doniesť so sebou domácu úlohu (3 vety z nedeľného evanjelia a kázne), ružencové tajomstvo a katechetický index (9.roč. ZŠ a 1.roč SŠ).

Katechéza – 1.roč. SŠ

Katechéza – MŠ,1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4,5.roč ZŠ

Katechéza – 6,7.roč ZŠ

Katechéza – 8.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť II.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč ZŠ

1. Odpustky: Dnešným sviatkom Božieho Milosrdenstva končí veľkonočná oktáva. Každý, kto si pri verejnom vystavení obrazu Božieho milosrdenstva v kostole nábožne uctí tento obraz a splní predpísané podmienky na získanie úplných odpustkov môže získať úplné odpustky pre seba alebo pre duše v očistci.
  2. Prvoprijímajúci: Prosíme rodičov, aby zopakovali s deťmi II. časť Katechizmu – katolícku mravouku. Preskúšanie bude v utorok po sv. omši.
  3. Farské púte:

Fatima – zapísaní záujemci nech v sakristii nahlásia údaje do poisťovne (adresu, číslo OP) a vyplatia cestovné.

Zakopane – Z príležitosti 100. výročia fatimských zjavení vás pozývame v sobotu 13. mája na púť do Zakopaneho, kde sa nachádza Sanktuárium Matky Božej Fatimskej ako vótum vďačnosti za záchranu života Pp. Jána Pavla II. počas atentátu 13.V.1981 a ktoré aj on sám osobne navštívil. Sanktuárium spravujú pátri pallotíni. Cena 11,-€. Záujemci sa môžu hlásiť v sakristii a hneď vyplatiť cestovné.

4. Kostolné záhrady: Teraz v jarných mesiacoch je možnosť skrášliť okolie našich kostolov. Ak niekto má (môže zohnať, zakúpiť) okrasné kry, kvety, či inú formu záhradnej výsadby, nech sa ohlási. Všetkým dobrodincom Pán Boh zaplať.
  5. Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať:

František Tomáš, rím. kat., syn rodičov Františka a Heleny rod. Fencákovej, nar. v Snine a bývajúci Dlhom n/Cir. a Jana Ontkocová, rím. kat., dcéra rodičov Stanislava a Márie rod. Gajdošovej, nar. v Humennom a bývajúca v Modrej n/Cir. Sobáš: 29.IV.2017 v Modrej n/Cir.

Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 1, horliteľka p. Bernardína Piškaninová.

Sobota, 18 00 hod.: Natália Piškaninová, Viktória Harakaľová, Ema Treščáková, Eliška Tulenková, Miriam Kohútová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Zuzana Chvostaľová, Zuzana Dzurková, Zuzana Hajdu, Samuel Hajdu, Gabriel Piškanin.

Nikola Skvašiková

Zuzana Dzurková

Beáta Kohútová

Dominika Fencáková

Veronika Krivjanská

Marek Makar

Adela Demská, č.d. 366; Albína Divulitová, č.d. 517; Mária Divulitová, č.d. 517; Bibiána Drábová, č.d. 221; Bernardína Drevická, č.d. 487.

Valéria Dunajová, č.d. 77; Katarína Dunajová, č.d. 623; Mária Dzurková, č.d. 582; Daniela Dzurková, č.d. 414; Darina Dzurková, č.d. 106.