Farnosť sv. Joachima a Anny

Dlhé nad Cirochou

Farnosť sv. Joachima a Anny

Dlhé nad Cirochou

"Nezatvrdzujte dnes svoje srdcia, ale počúvajte Pánov hlas."

Mt 6

Mariánska púť z príležitosti 100 – ročnice zjavení Matky Božej vo Fatime

Púť sa uskutoční po najväčších pútnických miestach v Európe: LA SALETTE, MONTSERAT, ZARAGOZA, FATIMA, LURDY, PADOVA.

Termín:

  • 16.VI. – 26.VI.2017

Cena:

  • 475,- € (s poistkou 15,- € pre osoby do 69. r.)
  • 490,- € (s poistkou 30,- € pre osoby od 70. r.)

Cena zahŕňa:

komplexné cestovné poistenie v zahraničí v poisťovni Wustenrot, dopravu autobusom zn. Setra – vybaveným klimatizáciou, 2x video, DVD, CD, toaleta, bar na teplé a studené nápoje, ubytovanie s polopenziou, duchovný a odborný sprievodca.

 

PROGRAM:

1. deň: piatok, 16.VI.2017

Odchod od farského kostola o 8 00 hod. Pokračovanie v jazde do Francúzska s pravidelnými bezpečnostnými prestávkami. 

2. deň: sobota, 17.VI.2017

Príchod do La Salette v doobedňajších hodinách. La Salette je dedinka vo francúzskych Alpách, kde sa dvom pastierikom Maximínovi a Melánii zjavila Panna Mária a odovzdala svetu posolstvo a výzvu k pokániu. Ubytovanie, sv. omša – duchovný program v nádhernom prostredí Álp a tichu prírody, výstup na Mont Gargas, sviečkový sprievod.

3. deň: nedeľa, 18.VI.2017

Raňajky, sv. omša, duchovný program, večera a odchod na Montserat.

4. deň: pondelok, 19.VI.2017

V ranných hodinách príchod na Montserat, kde sa nachádza benediktínsky kláštor. V priebehu 12. a 13. storočia tu vznikla románska bazilika, ktorá sa vďaka vyrezávanej soške Panny Márie stala pútnickým miestom. Drevo v priebehu storočí prirodzene zhnedlo a tak získala patrónka Katalánska novú prezývku „La Moreneta“, vo voľnom preklade „Čierna Madona“. Prehliadka, sv. omša. O 13 00 hod. spieva chlapčenský zbor Escolania, ktorý bol založený v 13. storočí a dnes teda patrí medzi najstaršie v Európe. Pokračovanie v jazde do Zaragozy, ubytovanie, večera.

5. deň: utorok, 20.VI.2017

Raňajky v Zaragoze – krátka prehliadka historického centra, ktoré bolo v 12. storočí sídlom biskupa a hlavným mestom španielskeho kráľovstva a návšteva baziliky Santa Maria de Pilar, kde putovala Panna Mária, sv. omša a pokračovanie v jazde do Fatimy. Príchod do Fatimy, ubytovanie, večera.

6. deň: streda, 21.VI.2017

Fatima – miesto mariánskych zjavení a vízii o budúcnosti ľudstva. Raňajky a celodenný duchovný program spojený s prehliadkou a návštevou baziliky. Krížová cesta, sv. omša, večer účasť na sviečkovom sprievode s milostivou sochou Matky Božej a sviecami. Obed alebo večera podľa programu.

7. deň: štvrtok, 22.VI.2017

Raňajky – doobedňajší program vo Fatime + návšteva rodného domu malých vizionárov, sv. omša. Odchod do Lúrd.

8. deň: piatok, 23.VI.2017

V ranných hodinách príchod do Lúrd – miesto zjavenia Panny Márie v skale a pod ním zázračný prameň, kde nachádzajú útechu chorí a trpiaci. Ubytovanie, obed a celodenný duchovný program v Lurdoch, sv. omša, účasť na obradoch s možnosťou ponorenia do zázračnej vody, večerná procesia s milostivou sochou Matky Božej a sviecami.

9. deň: sobota, 24.VI.2017

Lurdy. Raňajky, celodenný duchovný program. Prehliadka mestečka a miest spojených so životom Bernadety Soubirous. Prehliadka v okolí jaskyne zjavenia Panny Márie, sv. omša a v poobedňajších hodinách pokračovanie v jazde do Padovy.

10. deň: nedeľa, 25.VI.2017

V ranných hodinách príchod do Padovy – prehliadka mesta spojená s prehliadkou Baziliky sv. Justíny, sv. Leopolda Mandiča, sv. Antona a odchod na Slovensko.

11. deň: pondelok, 26.VI.2017

V doobedňajších hodinách príchod na Slovensko.

V rámci prieskumu záujmu sa prihláste v sakristii do konca januára!